Rozmaitości
Sobota, 31 lipca 2021 07:16

Natalia Karciarz z Białego Dunajca Nojśwarniyjsom Góroleckom

Wybory odbyły się po dwuletniej przerwie. O tytuł rywalizowało siedem panien. Musiały wykazać się różnymi tradycyjnymi umiejętnościami m.in. ścieleniem łóżka, szyciem, wiązaniem gorsetu i kierpiec, tańcem i śpiewem góralskim. Występy kandydatek oceniało jury.
Wygrała reprezentantka gospodarzy, Natalia Karciarz. W nagrodę dostała m.in. kilkutysięczną nagrodę pieniężną, gorset haftowany i bluzkę góralską, biżuterię i różne upominki.

Wyróżnienie otrzymały: za piękny śpiew Karolina Sutor z Zakopanego, za rzetelność w konkurencjach codziennych - Beata Warniczek z Szaflar. Tytuł Nojśwarniyjsyj Internetu zdobyła Natalia Karciarz. Tytuł Nojświarniyjsom Posiadników otrzymała Helena Lassak z Zakopanego. Nojlepsom Tonecnicom została wybrana Klaudia Białoń z Poronina. Najlepsom Śpiywockom wybrano Helena Lassak z Zakopanego. Tytuł Nojsykowniyjnyj Górolecki przypadł Gabrieli Chowaniec z Bukowiny Tatrzańskiej. Nojparadniyjso Górolecka - ten tytuł przypadł z kolei Kindze Dziecic z Gronia.

Konkurs odbył się po raz 21. Zwyciężczyni otrzymała koronę z rąk swojej poprzedniczki - Ewy Piszczek. Wybory odbyły się w karczmie u Furtoka.

r/ zdj. Piotr Korczak
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl