Rozmaitości
Czwartek, 13 kwietnia 2017 14:10

Najpiękniejsza pisanka z soli 2017 (zdjęcia)

W Zamku Żupnym w Wieliczce odbyła się 18. edycja konkursu na „Najpiękniejszą pisankę z soli”. Kolorowe, radosne, wiosenne pisanki przypominają już o Świętach Wielkanocnych.
W tegorocznym konkursie zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka wzięło udział 53 uczestników (ilość miejsc jest ograniczona do 50) z 10 szkół podstawowych z Gmin: Wieliczka, Biskupice, Dobczyce, 1 gimnazjum w Dobranowicach, 5 Domów Kultury: w Krakowie, Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej oraz 2 szkół działających przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie i przy szpitalu na ul. Kopernika.

Zadaniem Muzeum jest przygotowanie jajek z soli, do uczestników natomiast należy wymyślenie projektu pisanki i przyniesienie materiałów do jego wykonania.

Prace jak co roku są różnorodne i ciekawe co jest wynikiem pomysłowości ich autorów. Niektóre z nich ożyły przybierając postać zajączków, kurczaków, baranka, jest też górnik i klown oraz po raz pierwszy złota rybka. W jednej z pisanek ozdobionej koroną i pierścionkiem można dopatrywać się nawiązania do słynnej wielickiej legendy. Zaskakuje piękną, delikatną kompozycją pisanka ozdobiona prawdziwymi wiosennymi kwiatami.

Zdobienia pisanek wykonano techniką malowania i klejania. Użyto różnorodnych materiałów takich jak słoma, sznurek i skorupki z jaj, kolorowych piórek a także wstążek, sztucznych i prawdziwych kwiatów, papierów kolorowych oraz cekinów.

Do zobaczenia pisanek zapraszamy w dniach od 11 do 23 kwietnia 2017 r. do Zamku Żupnego w Wieliczce​.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl