Rozmaitości
Poniedziałek, 4 lipca 2016 19:48

Najlepsi piloci akrobacji samolotowej spotkają się w Nowym Targu!

Odliczanie do VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego trwa, a atrakcji lotniczych wciąż przybywa. Na dzień dzisiejszy, udział w tym wielkim przedsięwzięciu zadeklarowało ponad 30 pilotów z 6 europejskich krajów!
Już 13-14 sierpnia br. na naszym niebie spotkają się największe gwiazdy powietrznej akrobacji. W pokazach lotniczych weźmie udział znany nowotarskiej publiczności Uwe Zimmermann (Extra 200), a towarzystwa dotrzymają mu Jan Rudzinskyj i Leszek Matuszek (Bucker Jungmann). Niewątpliwą gwiazdą wśród solistów będzie Artur Kielak (XA-42).

Swój przylot potwierdził również oczekiwany w ubiegłym roku Zoltan Veres (MXS), który nie doleciał wtedy do Nowego Targu z przyczyn technicznych. Na nowotarskim niebie będziemy mogli ich podziwiać dwukrotnie w ciągu każdego dnia pokazów.

W dalszym ciągu organizatorzy budują plan pokazów na tegoroczną edycję nowotarskiego podniebnego air show, ale już dzisiaj wiemy, że ponownie pojawi się u nas John Richards swoim niezawodnym samolotem rolniczym (Zlin Z-37 Ćmelak), grupa 3AT3, Boeing Stearman, Tulak Auster, Piper Cub. Swoją obecność potwierdziły także Wojska Lądowe z dynamicznym pokazem śmigłowców bojowych Mi-24.

To jeszcze nie koniec atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych dobrych wiadomości. Na sobotni wieczór szykujemy niespodziankę jakiej jeszcze na terenie naszego lotniska nie było. Szczegóły już niebawem.

oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski

źródło: www.pikniknowotarski.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl