Golemo
Rozmaitości
Środa, 29 sierpnia 2012 20:26

Nagroda „MODERNIZACJA 2011” dla Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Modernizacja 2011” dla najlepiej zmodernizowanych i zaadaptowanych obiektów w Polsce. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 900 projektów z całego kraju. W kategorii „kultura” pierwsze miejsce otrzymało Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Nagrodę w imieniu inwestora odebrał obecny na uroczystości przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk, który od lat przewodniczy również Radzie Muzeum, w imieniu wykonawcy prezes firmy „Chemobudowa-Kraków” SA Edward Suchan, zaś w imieniu autorów projektu Ryszard Jurkowski z „AIR Jurkowscy-Architekci”
Sp. z o.o.

Ogólnopolski plebiscyt „Modernizacja” odbywa się już po raz szesnasty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie nie mogą brać udziału nowowybudowane obiekty.

Docenione w tegorocznej edycji konkursu Muzeum Armii Krajowej w Krakowie jest najlepiej zwaloryzowanym obiektem poindustrialnym w Polsce i jednym z najlepiej zwaloryzowanych
w Europie, jest m.in. dwa razy większe od Muzeum Powstania Warszawskiego. Adaptację budynku przy ul. Wita Stwosza rozpoczęto w 2007 r., oddano go do użytku cztery lata później. Inwestycja kosztowała 30 milionów złotych z funduszy Unii Europejskiej oraz samorządów Krakowa i województwa małopolskiego, które są organizatorami Muzeum AK. 27 września br. w Dniu Polskiego Państwa Podziemnego otwarta zostanie pierwsza ekspozycja stała.

Jakub Olech Kancelaria Sejmiku

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl