Rozmaitości
Środa, 8 czerwca 2016 18:23

Nad Sołą przybyło TBS- ów

Kilkadziesiąt rodzin znajdzie swoje nowe mieszkanie. Oświęcimski TBS oddaje drugi budynek w systemie odroczonej własności. Mają też powstać kolejne.
Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało drugi blok z odroczoną własnością przy ulicy Zagrodowej na Starych Stawach. Buduje już kolejny, który będzie gotowy w połowie 2017 roku.

Jak poinformowała Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy urzędu Miasta w Oświęcimiu, lokatorzy już się wprowadzają. W nowym budynku swoje „cztery ściany” znajdzie 26 rodzin. Prezes OTBS Tyberiusz Kornas dodaje, że mieszkania są przygotowane pod klucz, chociaż najemcy mają możliwość wyboru paneli, płytek czy koloru ścian.

- Miejska spółka w ramach projektu mieszkań z odroczoną własnością oddaje do zamieszkania drugi budynek, gdzie najemca po trzech lub pięciu latach, w zależności od umowy, będzie mógł wykupić mieszkanie z bonifikatą. To dość nietypowa oferta, nie tylko w skali Małopolski, ale też kraju – podkreśla Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia. - Propozycja dla najemców jest bardzo korzystna. Osoby, które nie mogą dostać kredytu na zakup mieszkania, mogą mieć własne „M”, a po pewnym czasie je wykupić.

Inwestycja kosztowała 4,8 mln zł, co dawało możliwość zamieszkania za 1 tys. zł za m kw., czyli np. za 50 metrowe mieszkania należało wpłacić 50 tys. zł. I to nie koniec planów inwestycyjnych. Na Starych Stawach spółka wybuduje w takiej samej formule jeszcze trzy budynki z 26 mieszkaniami. Na dwa kolejne jest już pełne obłożenie.

eł/ zdj. UM Oświęcim
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl