Rozmaitości
Środa, 19 września 2018 19:37

Nad Sołą powstanie kolejny park

Była zieleń izolacyjna zakładów chemicznych, będzie park Pokoju w Oświęcimiu.

W nowy park zamieni się blisko 7 ha terenu pomiędzy ulicami Słowackiego, Chemików, Dąbrowskiego i Tysiąclecia. Będzie nosił nazwę Pokoju w nawiązaniu do znajdującego się w tej części osiedla placu Pokoju.

– W miejscu, gdzie obecnie znajduje się miasteczko komunikacyjne zamierzamy urządzić dwa place zabaw dla dzieci, tych młodszych i starszych. Sporą atrakcją będzie statek piracki, który jednocześnie pomieści blisko setkę dzieci. Znajdująca się obok górka tzw. wieloryb zostanie zachowana, a zimą będzie można z niej zjeżdżać saneczkami – wymienia prezydent Janusz Chwierut. – Ten teren jest bardzo atrakcyjny i warto go wykorzystać pod kątem spędzania wolnego czasu całych rodzin. Dlatego chcemy go tak zagospodarować, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Prezydent podkreśla, że miasto ma też w planach przygotowanie miasteczka komunikacyjnego. Jednak nie w tym miejscu.

Miasto, które jest inwestorem przygotowało już projekt budowlany zagospodarowania terenu. Złożyło też wniosek o dofinansowanie unijne. Na jej urządzenie ma szansę pozyskać 6,5 mln zł, a całość projektu opiewa na kwotę 8,7 mln zł. Według planów inwestycja ma ruszyć w 2019 roku i zakończyć się w 2021 roku.

Zagospodarowanie tej części osiedla Chemików łączy się z kolejnymi inwestycjami drogowymi. – Nasz projekt spina się też z przebudową ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z ul. Słowackiego aż do ul. Chemików, która planowana jest w 2020 roku. Wzdłuż powstaną miejsca postojowe, przebudowana będzie ścieżka rowerowa. Wtedy też ulica Tysiąclecia na całym przebiegu zyska odpowiedni standard i wygląd – podsumowuje prezydent.

Opr. eł/fot. UMO
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl