Rozmaitości
Czwartek, 9 listopada 2017 14:47

Na basen nad Sołą za złotówkę!

Dzieci, których wysokość nie przekracza metra, z kąpieli w oświęcimskim basenie mogą skorzystać jedynie za symboliczną opłatą. Miejscowi radni zaakceptowali zgłoszoną przez prezydenta propozycję.


Oświęcimski magistrat poinformował, iż dzieci do 100 cm wzrostu będą mogły od 18 listopada skorzystać z oferty obiektu z wyłączeniem, saun i zjeżdżalni bez ograniczeń czasowych. Na tym nie koniec ulg.

- Przypominamy też, że osoby posiadające Oświęcimską Kartę Mieszkańca mają 25 proc. zniżki na atrakcje na pływalni. Seniorzy z Oświęcimską Kartą Seniora mogą raz dziennie za symboliczną złotówkę przez 70 minut korzystać z pływalni, od poniedziałku do piątku, do godziny 15:00. Ulgi przewidziane są również dla osób niepełnosprawnych – podaje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

I przy okazji zachęca mieszkańców Oświęcimia do wyrobienia karty mieszkańca czy karty seniora. Należy to zrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przy ul. Solskiego 2. Ubiegając się o kartę trzeba mieć dowód osobisty, pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Oświęcimiu ( tzn. posiadającą tzw. prezentatę, czyli pieczątkę US, zaś w przypadku rozliczenia się przez Internet wydrukowaną pierwszą stronę PIT i UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru). Potrzebna jest też aktualna fotografia, w przypadku uczniów czy studentów konieczna będzie legitymacja szkolna lub indeks. Dodatkowe dokumenty są wymagane w przypadku dzieci z rodzin zastępczych, Domu Dziecka, osób niepełnosprawnych czy bezrobotnych.

Informacje o Oświęcimskiej Karcie Mieszkańca, wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej urzędu w zakładce Oświęcimska Karta Mieszkańca.


eł/UMO
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl