Rozmaitości
Poniedziałek, 5 marca 2018 08:33

Na Polach Półchłopka powstaje "Galeria Wieliczka"

Inwestorzy zapowiadają, że obiekt handlowo-usługowy na Polach Półchłopka w Wieliczce zostanie otwarty za dwa lata. Część wielickich przedsiębiorców stara się wstrzymać budowę galerii. Miasto pokazuje dokumenty, gwarantujące zabezpieczenie interesów gminy.
Pozwolenie na budowę na Polach Półchłopka galerii handlowo-usługowej oraz pawilonu handlowego, wielickie starostwo wydało w listopadzie 2016 roku. Latem roku ubiegłego na atrakcyjnym terenie na granicy Wieliczki i Krakowa rozpoczęto pierwsze prace związane z budową nowych obiektów. W ostatnich dniach pojawiła się strona internetowa „Galerii Wieliczka”, na której zaprezentowano kompleks.

Otwarcie galerii jest planowane w pierwszym lub drugim kwartale 2020 roku. Ten termin jest jeszcze „płynny”, bo dużo zależy od tempa komercjalizacji obiektu - mówi Rafał Szymański, pełnomocnik inwestora, menedżer projektu Centrum Handlu Zdrowia i Usług „Galeria Wieliczka".

W nowym obiekcie będą w sumie 42 tys. mkw. powierzchni handlowo--usługowej oraz rekreacyjnej. Dla handlu i usług przewidziano 88 lokali. Planowane są tam m.in. market spożywczy (ok. 2 tys. mkw.), Leroy Merlin (10 tys. mkw.), sklepy z branży drogeryjnej (1300 mkw.). W kompleksie ma być także klinika medyczna (ok. 30 gabinetów, z niezależnym wejściem, windą i apteką) oraz strefa relax-fitness (ok. 3 tys. mkw.).

Inwestorzy „Galerii Wieliczka” muszą wybudować także drogę dojazdową do niej, m.in. wiadukt nad drogą krajową 94 (w rejonie skrzyżowania z ul. Ochota). Procedury związane z wydaniem zezwolenia na realizację tej drogowej inwestycji trwają w wielickim starostwie od lipca 2017 roku. Konieczne okazały się m.in. starania inwestora galerii w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wydanie tzw. odstępstwa od projektu (chodziło o zbyt małą odległość pomiędzy skrzyżowaniami po wybudowaniu estakady).

Rafał Szymański zapewnia, że te procedury zmierzają już do finału i dokumentacja dla uzyskania zrid-u będzie niebawem kompletna. - W 2020 roku otworzymy galerię wraz z całą drogową infrastrukturą - zapowiada.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl