Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 12 października 2014 16:57

Na 23. urodziny "Jatek" swoje prace prezentuje blisko 50 twórców (zdjęcia)

Nowotarska Galeria Sztuki BWA Jatki, o/MCK SOKÓŁ Nowy Sącz świętuje w tym roku swoje 23. urodzin. Jubileusz połączony został ze 110-leciem Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego.
Z tej okazji cykliczna wystawa, czyli doroczne Prezentacje Nowotarskie to przekrój twórczości znanych z poprzednich edycji artystów uzupełniony o prace absolwentów szkoły-jubilatki. W sumie oglądać można obrazy, rzeźby, fotografie, prezentacje multimedialne, tkaniny, makramy ok. 50 twórców. To był też powód, dlaczego w Jatkach tym razem było co najmniej dwa razy więcej osób, niż zwykle.

- Przypominam, że co miesiąc mamy wernisaż. Zapraszamy wszystkich państwa częściej - mówiła ze śmiechem Anna Dziubas. - To szczególny dzień. Liceum obchodzi swoje 110-lecie. Podobnie jak 10 i 20 lat temu włączamy się w te uroczystości. Galeria powstała zaledwie 23 lata temu, ale staramy się was gonić. Oprócz artystów stanowiących trzon wystawy, prezentujemy także absolwentów LO, którzy tworzą i zdobywają nagrody w różnych dziedzinach kultury i sztuki - przypomniała kierownik galerii.

Wśród gości była dyrektor MCK Sokół. - Ta galeria jest przykładem jak należy pracować, jak organizować wystawy - mówiła Małgorzata Kalarus. Zwracając się do artystów dodała: - Bardzo państwu dziękuję za te prace. Możemy dzięki wam obcować z pięknem. Państwo przedłużacie nam życie.

Wystawę oglądać można do 17 listopada br.

To nie koniec świętowania jubileuszu Jatek. W czwartek 23 października o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej rozpocznie się koncert w wykonaniu pedagogów i uczniów PSM zatytułowany "Melodyjne prezentacje na urodziny" - dedykowany Galerii na 23. urodziny.

s/ zdj. arch. galerii
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl