Rozmaitości
Środa, 11 stycznia 2012 19:39

NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI, A GŁUPOTA DALEKO!

18 lutego kolejny koncert w Klubie Czarny Kot w Mszanie Dolnej. Na scenie pojawią się ZESPOŁY POŁUDNIA łączące regiony: Krakowa, Czechowic Dziedzic, Rabki i pobliskiej Limanowej. Zagra SKTC, Tripis, Theffekt i Here Comes The Pain.
Na scenie dzięki zagrają weterani polskiego nurtu crossover, legenda podbeskidzkiego hardcore'a zespół SKTC. Mamy zatem gwarancje solidnego hardcore punka z domieszką thrashu, a to wszystko doprawione zaangażowanymi tekstami. Na uwagę zasługuje także kapela Tripis, którą ostatnio mieliśmy przyjemność zobaczyć i posłuchać na 6 Panxterce w Kazamatach w Krakowie. Czego możemy się spodziewać? Na pewno solidnego, drapieżnego hardcore punka w nowoczesnej stylistyce z niesamowicie mocnym wokalem. Nie zabraknie również dźwięków spod znaku heavy metal/metalcore w wykonaniu rabczańsko-limanowskiej kapeli Here Comes The Pain. Natomiast skład THEFFEKT z Krakowa uraczy Nas bardzo ciężkim brzmieniem z wpływem CrossOver Punk. Jednym słowem potężna ściana dźwięku w wersji live.

Kolejna atrakcja to obecność stoiska niezależnej wytwórni płytowej Spook Records. Podczas koncertu będzie można zakupić płyty z obrębu podgatunków hardcore: oldschool, newschool, hc/punk a także odmiany metalcore oraz miedzy innymi zina No Control. Pamiętajmy, że kupując płyty wspieramy kapele oraz dajemy szanse danej wytwórni aby mogła wydawać płyty innej kapeli! Nie zabraknie również stoisk: Bastard Shop i Federacji Anarchistycznej.

SPRAWCY ZAMIESZANIA:

SKTC
Zespół założony w połowie 1988 roku przez Zbigniewa "Ciape" Hołdysa i Ireneusza "Tulipana" Partykę w Czechowicach-Dziedzicach. W 1991 zespół wydał półgodzinną Kasetę Demo w zaimprowizowanym studiu w Bielsku-Białej, która została przyjęta bardzo dobrze w środowisku punkowym, co zaowocowało serią koncertów. Zespół często bywa określany mianem "Legendy Podbeskidzkiego hardcore'u". Tak wyglądały w skrócie początki, kolejne lata to zmiany w składzie i kolejne nagrania, tym razem w studiu Złota Skała, należącym do Roberta Brylewskiego, wydana zostaje legendarna Pochodnia (1992), kolejne wydawnictwa to: Pod wypłowiałym słońcem (1994), Odmienne stany świadomości (1997), Lost Tapes (2000), Na Drugi Brzeg (2007), Krwawa Zabawa (2008), Herezje (2011). Nowa płyta udowodniła, że jeszcze dają radę! Zespół aktywnie działa na scenie hardcore, wspierając m.in. inicjatywę ‘’Nigdy Więcej’’ i przygotowuje się do wydania dwóch kolejnych materiałów. Jeden, będzie tribute albumem dla byłego zespołu frontmana SKTC, drugi zaś, regularnym krążkiem formacji.

http://www.sktc.pl

TRIPIS
Kapelę założyli w 1997 roku Kali i Wójek [ex-Dynamind]. Zespół gra wyłącznie własne kompozycje, muzycznie określane jako "solidny, drapieżny hardcore punk, z szacunkiem do tradycji i nowoczesnym brzmieniem". Wg recenzentów przekazu dopełniają "teksty zaangażowane w społeczne i systemowe problemy jednostki, sprzeciwiające się absurdom otaczającej rzeczywistości". Zespół ma na swoim koncie CD Tripis wydane DIY w 2001 roku, materiał demo nagrany w 2003 we współpracy z australijskim realizatorem Paulem Schulzem oraz kilka rejestracji koncertowych. Jesienią 2006 roku nakładem wydawnictwa Nikt Nic Nie Wie ukazało się CD pt. Prawda zawierające 15 utworów. Obecnie zespół promuje swoje najmłodsze wydawnictwo DIY - Pasza, które ukazało się w kwietniu 2011.

Skład: Jarek - gitara, wokal, Qpa - wokal, bas, Wójek – perkusja

http://www.myspace.com/tripisrocks & http://www.tripis.bandcamp.com

Here Comes The Pain
Początki zespołu zawiązały się wiosną 2008 roku z inicjatywy trzech muzyków pochodzących z Rabki-Zdrój, gitarzysty Marcina Leśniaka oraz braci, Grześka Filara grającego na perkusji i Pawła Filara grającego na basie. Cała trójka udzielała się wcześniej w zespołach Warning Sharp Blade i Akbar. W tym samym roku, do finalnego składu... tworzącego HCTP dołączył gitarzysta Michał Wójciak oraz wokalista Marcin Koszyk, który w tym okresie prowadził solowy projekt Basildon District. Pierwszy koncert zagrali dla limanowskiej publiczności w klubie "Nostalgia" wiosną 2009 roku. Reakcja publiki przerosła najśmielsze oczekiwania kapeli i rzuciła jaśniejsze światło na wizję jej przyszłości w muzyce metalowej. Doświadczenie muzyczne z poprzednich projektów oraz zróżnicowane wpływy pozwoliły stworzyć materiał, którego granie sprawia olbrzymią przyjemność. Idąc za ciosem, po serii koncertów latem 2010 roku zespół wszedł do studia by zarejestrować swoje pierwsze demo.

Skład: Sowa – gitara, Moncin - bas, Max - vocal, Pastor - gitara, Raku – gary

http://www.myspace.com/herecomesthepainpl

THEFFEKT
Zespół powstał wiosną 2005 roku jako projekt niezależny, który miał na celu tworzenie i granie żywiołowej i dynamicznej muzyki w szeroko pojętym nurcie "Punk". Określa swoją muzykę jako CrossOver Punk. Kapela łączy różne style muzyczne tj., punk rock, hardcore... teksty traktują o politycznej i mentalnej stronie zycia. Do dnia dzisiejszego ma na koncie kilka udanych koncertów zagranych u boku czołowych składów sceny HardCore Punk.

Gramy bardzo żywiołowe i pełne emocji koncerty. Muzykę Theffekt można też usłyszeć w filmie "Playground", którego premiera odbyła się w krakowskim kinie Kijów. Członkowie zespołu udzielają się również w "Projekcie Intruz".
http://www.myspace.com/theffekt

W piąty dzień zimowych ferii zapraszamy wszystkich załogantów i nie tylko na wędrówkę po ekstremalnej odmianie punkowej i metalowej sceny wzbogaconej o trashowe elementy. Przed nami kumulacja nieokiełznanego czadu z istotnym przekazem. Kochajmy żywą muzę, nie znośmy plastiku! Zatem niech czad będzie z Wami, a głupota daleko!!!

Anna Janik – Mucha
plakat: Michał ,,Majer’’ Majerczyk

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl