Rozmaitości
Czwartek, 22 września 2016 21:54

NATO Days w Ostrawie. Relacja Michała Adamowkiego (zdjęcia)

Sezon pokazów lotniczych kończy się Dniami NATO w Ostrawie. Do Czech zjeżdżają tłumy spotterów. - Stojąc w szczerym polu można zrobić najlepsze kadry lotnicze - tłumaczy Michał Adamowski. Poniżej relacja naszego fotoreportera z pokazów w Ostrawie.
W tym roku pogoda dla tłumu nie była łaskawa. W sobotę padało niemalże cały dzień, ale to dzięki 100% wilgotności powietrza na samolotach można było zaobserwować takie efekty jak na zdjęciach. Odpowiednia prędkość, kąt natarcia skrzydeł samolotu oraz wilgotność powodowały, że woda znajdująca się w powietrzu zamieniała się w parę wodną tworząc obłoki wokół samolotu. W niedzielę było już zdecydowanie lepiej. Powietrze nie było już tak wilgotne i efekty kondensacji nie były aż tak spektakularne jak w sobotę.

NATO Days to dwudniowa impreza podczas której prezentowane są siły zbrojne wszystkich sojuszników Paktu Północnoatlantyckiego. Na terenie lotniska można było oglądać pokazy służb mundurowych poszczególnych krajów, wystawa statyczna prezentowała broń, samochody i samoloty należące do krajów członkowskich, a w powietrzu zaprezentowano pokaz kilkunastu maszyn, które co jakiś czas rykiem silników przecinały niebo nad lotniskiem w Ostrawie.

Pokazom przyglądały się tysiące osób.

Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl