Rozmaitości
Poniedziałek, 3 września 2018 14:25

Muzyka w wielickiej tężni (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem odbyła się kolejna edycja koncertu WieliczkART, który rok temu przyciągnął do tężni solankowej Kopalni Soli „Wieliczka” ponad sześciuset miłośników muzyki.
Na zakończenie wakacji wielicka Tężnia solankowa ponownie zamieniła się w niezwykłą salę koncertową pod gołym niebem. Założeniem cyklu, którego pomysłodawcą jest Michal Łanuszka, jest prezentacja artystów związanych z Wieliczką i jej okolicami. W scenerii wielickiej tężni - największej tego typu budowli w południowej Polsce, w ubiegłym roku zobaczyliśmy Renatę Przemyk, Michała Łanuszkę oraz zespół Laboratorium.

W tegorocznym koncercie WieliczkART wystąpił Janusz Radek, który zaprezentował między innymi materiał z płyty „Kim ty jesteś dla mnie”, zawierającej autorskie aranżacje poezji Haliny Poświatowskiej oraz Michał Łanuszka wraz z kwartetem smyczkowym.

Zabrzmiały także największe przeboje zespołu Püdelsi. Zespół zaśpiewał i zagrał swoje największe hity co wprowadziło zgromadzoną publiczność w świetny nastrój.
Gościem specjalnym wydarzenia była Joanna Kołaczkowska, królowa polskiej sceny kabaretowej.

Organizatorem wydarzenia, w tym roku odbywającego się pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, jest Kopalnia Soli „Wieliczka”


Tomasz Cichocki i materiały prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl