Rozmaitości
Poniedziałek, 29 lipca 2019 13:07

Muzyka przesiąknięta pięknem - saksofon i organy, czyli kolejny koncert podczas dziesiątej edycji Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku

Już po raz drugi gościliśmy w Krościenku saksofonistę, Jarosława Seredę. Zapowiedź jego obecności podczas świętowania jubileuszowego festiwalu była zapewnieniem stworzenia niezwykłego klimatu na sobotnim muzycznym spektaklu. Tak też się stało.
Na początku wysłuchaliśmy dzieł organowych w wykonaniu włoskiego organisty Daniele Dori - organisty bazyliki we Florencji, a potem utworów w wykonaniu Jarosława Seredy i ciepłych brzmień saksofonu altowego. Artysta przeplótł muzykę słowem, co zaintrygowało, ale także nastroiło do wysłuchania kolejnych utworów wykonanych w duecie. Były to kompozycje Guy de Lincourta, Cécile Chaminade i Eugene Bozza. Z podziwem wysłuchaliśmy prawdziwych arcydzieł tych twórców wykonanych na saksofonie sopranowym, altowym oraz organach.


Urzeczeni pięknem muzyki zapraszamy do Kościoła p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku, na kolejny koncert, w sobotę 3 sierpnia o godzinie 19.00, podczas ktorego wystąpią: Andrzej Chorosiński – organy i Tomasz Sobaniec – perkusja.

Wszystkim koncertom towarzyszy wystawa malarstwa Ewy Majerczak pt. "Przestrzenie".

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. Wydarzenie finansują: Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko nad Dunajcem, MARR oraz Pensjonat CrosnaSpa.

Bożena Soliwoda
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl