Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 30 stycznia 2018 17:10

Muzyka ponad granicami

Koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, która reprezentuje Małopolskę na licznych występach w kraju i za granicą, symbolicznie zainaugurowano 2018 rok w regionie. Rok niezwykle ważny, w którym świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Samorząd województwa reprezentowali: marszałek Jacek Krupa i przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska.

- Naszym wielkim zadaniem jest pielęgnować, a jednocześnie promować to co mamy najlepszego. To co nas wyróżnia. A tym bez wątpienia jest nasze regionalne dziedzictwo i nasi utalentowani wykonawcy i grupy artystyczne - mówił marszałek Jacek Krupa.

Podczas koncertu w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej wykonali m.in. dzieła Johanna Straussa, sięgnęli po najsłynniejsze utwory operowe, w tym Traviattę oraz operetkowe – z Księżniczki Czardasza i Hrabiny Marici. Publiczność usłyszała też repertuar mniej klasyczny: „Brunetki, blondynki” rozsławione przez Jana Kiepurę, „Niech żyje bal” czyli jeden z największych przebojów Maryli Rodowicz, „Dumkę na dwa serca” czyli motyw z filmu „Ogniem i mieczem” czy zimowy przebój Skaldów „Z kopyta kulig rwie”.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl