WSB
Rozmaitości
Niedziela, 21 sierpnia 2016 10:09

Muzyka Wielu Kultur pod Palenicą (zdjęcia)

Na scenie obok kolejki na Palenicę w Szczawnicy odbył się koncert pt. Muzyka Wielu Kultur organizowany przez burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w ramach obchodów Roku Szalayowskiego.
Zebraną licznie na placu publiczność przywitały Ewa Walkowska oraz Maria Złotek. Jako pierwszy na scenie wystąpił czeski Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Majek”, którego kierownikiem jest Milan Zelnika. Artyści zaprezentowali zgromadzonym tradycyjne pieśni i tańce regionu Luchaczowickiego Zalesia, Morawskiej Wołoszczyzny oraz Małej Hany.

Następnie śpiewaczki operowe - Maria Złotek i Ewa Walkowska wspólnie z pianistą Romanem Wierciochem, skrzypkami Marcinem Ciesielką i Januszem Wierciochem oraz Christiną Eshak i Wassimem Ibrahamem zabrali melomanów w muzyczną podróż po Węgrzech , Bałkanach, Polsce (Mazowsze) oraz Arabii. Publiczność raz po raz nagradzała brawami brawurowe wykonania artystów. Podczas trwania koncertu można było za drobną opłatą skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez szczawnickie Stowarzyszenie „60+”.

wb/ pieniny24
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl