Rozmaitości
Poniedziałek, 25 listopada 2013 12:11

Muzeum w Rabce-Zdroju w finale konkursu na najlepsze krótkie formy filmowe (film)

RABKA-ZDRÓJ. Muzealny film "Zabawki ludowe" STUDIA GRADES - bierze udział w konkursie na najlepsze krótkie formy filmowe produkowane przez europejskie muzea. - Dziś otrzymaliśmy informację, że nasz film znalazł się w finałowej 10 najlepszych filmów wybranych spośród 45 zgłoszonych kandydatów z całej Europy - informuje Małgorzata Wójtowicz – Wierzbicka.
Dyrektor placówki dodaje: - Z Polski do konkursu przystąpiła także Narodowa Galeria Sztuki – Zachęta z Warszawy. W finale nasze maleńkie muzeum konkuruje z Muzeum Viktorii i Alberta w Londynie, z Muzeum Sztuki Współczesnej w Norfolk, czy Muzeum Kina w Turynie. W czwartek rozstrzygnięcie konkursu - trzymajcie kciuki! Już dziś także dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt - tak ten sukces ma wielu ojców.

Konkurs został zorganizowany po raz drugi przez Brescia Musei Foundazione we Włoszech.

Film ukazujący zabawki ludowe ze zbiorów Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdrój - wyprodukowali i wyreżyserowali:Studio Grades - Pani Lampka&DirtySanczez (Katka Szczęśniak&Aleksander Hordziej) www.grades.com.pl. Nakręcił i naświecił: Aleksander Hordziej (DirtySanczez), wymyśliły: Małgorzata Wójtowicz&Natalia Klęsk, animowały: Małgorzata Wójtowicz, Ewa Romaniak, Baha Habieda, Katka Szczęśniak (Pani Lampka), pomoc nieśli: Maćko Zieliński, Michał Stasz, Kuba Bobas Wilk, Seba, Kolec i Sylwia, prowiant: Radek Wierzbicki.opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl