Allmedica
Rozmaitości
Wtorek, 21 stycznia 2014 20:31

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci w wieku od 6-12 lat do wspólnej zabawy w czasie ferii zimowych

Oprócz ciekawych warsztatów, zajęć edukacyjnych oraz licznych gier i konkursów, uczestnicy zwiedzą ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz w Zamku Żupnym. Odkryją skarby muzealnego archiwum i dowiedzą się o ważnych wydarzeniach dla Muzeum – wpisie Zamku na Listę UNESCO i udostępnieniu dla zwiedzających nowych komór w ekspozycji w kopalni.
I tydzień
4 lutego (wtorek), Zamek Żupny „ Najstarsze, najcenniejsze, najciekawsze”
Muzealne archiwum kryje niezwykłe skarby. Najciekawsze i najcenniejsze z nich przybliża wystawa „ Najstarsze, najcenniejsze, najciekawsze – z muzealnego archiwum”. W trakcie zajęć będzie można sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując ciekawe zagadki i quizy. 5 lutego (środa), Muzeum w kopalni

„Górnicza szychta”
Interaktywne zajęcia przybliżą uczestnikom specyfikę pracy górnika. Będzie można poczuć się górnikiem mierząc się z jego dawnymi pracami oraz poznając jego tradycje.

6 lutego (czwartek), Zamek Żupny
„Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek”
Uczestnicy będą odkrywać zamkowe tajemnice. Pokaz multimedialny, łamigłówki i puzzle przybliżą dzieciom historię Zamku Żupnego, wyjaśniając powody, dla których przed wiekami został zbudowany.

7 lutego (piątek), Zamek Żupny
„Sekrety i tajemnice Muzeum”
Spotkanie ukaże mniej znane, zwykle niedostępne dla turystów, miejsca w muzeum oraz pracę kustoszy, archiwistów i konserwatorów zabytków.

II tydzień

11 lutego (wtorek), Zamek Żupny
„Polskie zabytki na liście UNESCO”

W 2013 r. Zamek Żupny w Wieliczce został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dołączając do grona najcenniejszych obiektów. Zajęcia te zgłębią wiedzę na temat zamku oraz innych polskich zabytków wpisanych na tę prestiżową listę. Quiz dotyczący UNESCO zagwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale i utrwali zdobyte wiadomości.

12 lutego (środa), Muzeum w kopalni
„Z solą dookoła świata”, Muzeum w kopalni

Tym razem uczestnicy wezmą udział w niezwykłej wyprawie śladami soli przez wszystkie kontynenty. Dotrą do kopalń, warzelni, salin nadmorskich i słonych jezior. Niezwykłą podróż umożliwi wystawa „Sól na świecie w fotografii”.

13 lutego (czwartek), Zamek Żupny
„Średniowieczny zamek i jego mieszkańcy”

Uczestnicy zajęć zapoznają się z dawnymi mieszkańcami Zamku Żupnego, którzy znacząco wpłynęli na rozwój Wieliczki i Żupy Solnej. Wspólnie rozwiążą wielickie zagadki, które przybliżą im świat żupników oraz rycerzy.

14 lutego (piątek), godz. 16.00 – 18.00 - Zamek Żupny
„Walentynki”

Warsztaty edukacyjne wyjaśnią ideę święta oraz jego genezę. W programie – konkursy, quizy oraz zadania plastyczne.

15 lutego (sobota), Zamek Żupny
Bal na zakończenie ferii

W Sali Gotyckiej, najbardziej reprezentacyjnej komnacie Zamku Żupnego odbędzie się bal karnawałowy z księżną Kingą. Wszyscy uczestnicy proszeni są o przybycie w strojach karnawałowych i oczywiście z humorem. Zapewniamy poczęstunek i dobrą zabawę. Koszt udziału: 15 zł (opiekunowie bezpłatnie)

Zajęcia i warsztaty będą odbywały się w od wtorku do piątku, w godz. 11.00-13.00, natomiast bal w sobotę w godz. 16.00-18.00.
Koszt zajęć: w Zamku Żupnym - bezpłatnie, w Muzeum w kopalni - 9 zł, koszt udziału w balu – 15 zł.
Rezerwacja: 12 289 16 33.

Więcej informacji: www.muzeum.wieliczka.pl

s/
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl