Rozmaitości
Niedziela, 12 maja 2013 14:50

Muzeum Karola Szymanowskiego "Atma" otwarte po gruntownym remoncie (zdjęcia)

ZAKOPANE/HARENDA. Zofia Gołubiew – dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie - dokonała uroczystego otwarcia Willi Atma, która w ostatnim roku przeszła gruntowny remont.
Podczas otwarcia dyrektor Muzeum przedstawiła nowych pracowników odpowiedzialnych za Muzeum Karola Szymanowskiego. Nową Kurator ds. Programowych „Atmy”, w miejsce Maciej Pinkwarta, została mieszkająca na stałe w Krakowie Małgorzata Janicka-Słysz.

Remont Atmy współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

W założeniach, jakie przyświecały dyrekcji muzeum podczas remontu, nowoczesna aranżacja z wykorzystaniem multimediów ma w atrakcyjny sposób przedstawiać osobę i twórczość kompozytora, czasy, w których żył, i historię „Atmy”. Zwiedzający Muzeum mogą obejrzeć filmy biograficzne i muzyczne oraz przejrzeć albumy fotograficzne ukazujące zdjęcia rodzinne, zakopiańskie i muzyczne. Zrekonstruowany został także ogród tak, by przypominał ten z czasów Karola Szymanowskiego.

Czy wykonawcom remontu udało się przywrócić dawny blask Willi Atmie? Każdy może się o tym przekonać osobiście, muzeum Karola Szymanowskiego jest już czynne dla publiczności.

Godziny otwarcia (maj – październik 2013):
Wtorek – niedziela: 10.00 - 17.00
Piątek: 10.00 - 19.00
W każdy ostatni weekend miesiąca: 12.00 - 20.00

rw/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl