Rozmaitości
Wtorek, 26 maja 2020 11:00

Muzea Otwarte - Orawski Podzamok

W ramach projektu Muzea Otwarte orawskie muzeum Pavla Országha Hviezdoslava w Dolnym Kubinie prowadzi prace remontowe w zabytkowym renesansowym budynku w Orawskim Podzamku
Inwestycja w budynku przewiduje remont generalny obiektu zgodny z wynikami badań konserwatorskich. Zostanie
przeprowadzony remont wszystkich pomieszczeń wewnętrznych oraz instalacji elektrycznej, zostanie zamontowana
sygnalizacja alarmowa i przeciwpożarowa, zostaną zmodernizowane instalacje sanitarne.


Została zaprojektowana rozbudowa obiektu o dobudowę niezależnej części, której parter będzie wykorzystywane do celów edukacyjnych. Poddasze to specjalne pracownie, gdzie będą realizowane zajęcia indywidualne i grupowe, w tym dla osób ze specjalnymi potrzebami. Obiekt zostanie wyposażony w elementy sensoryczne służące stymulowaniu pozytywnej energii - sale doświadczeń świata wszystkimi zmysłami, w tym również w panele dotykowe oraz opisy w języku słowackim, polskim oraz urządzenia do audiodeskrypcji. Zostaną dostosowane pomieszczenia do roli koncertowej oraz wystawowej, jak również dla funkcji edukacyjnych.


W projekcie Muzea Otwarte uczestniczy Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Oravske muzeum Pavla Orszagha Hviezdoslava w Dolnum Kubinie, Liptovske muzeum w Ruzemberku, Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego oraz Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

mat. prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl