Rozmaitości
Wtorek, 15 maja 2018 14:45

Msza św. z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II na inaugurację obchodów jubileuszu 40-lecia pontyfikatu papieża Polaka

98 lat temu, 18 maja 1920 roku wadowicka ziemia wydała na świat przyszłego Papieża - świętego Jana Pawła Wielkiego. To tutaj młody Karol Wojtyła dorastał i rozeznawał swoje powołanie, które zaowocowało podjęciem decyzji o wstąpieniu na drogę kapłańską, a następnie, za przyczyną Ducha Świętego poprowadziło Go jako pasterza Kościoła w Polsce i na świecie.
Pozostając wdzięczni Bogu za dar naszego wielkiego Rodaka, chcemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem świętego Papieża w sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie, które stanowi miejsce bezpośredniego spotkania z Nim w Jego relikwiach.

Z tej okazji Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II zaprasza na uroczystą Mszę św. w dniu 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która zostanie odprawiona w najbliższy piątek 18 maja o godz. 17 pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Po Mszy św. zostaną wręczone nagrody dla laureatów IV Międzynarodowego Konkursu Literackiego pt. „Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia - Patron Rodziny" wyłonionych przez jury pod przewodnictwem Ernesta Brylla.

Świętując urodziny papieża, w sanktuarium będą się modlić także władze oraz mieszkańcy miasta i gminy Wieliczka, którzy wezmą udział we Mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza odprawionej o godz. 8 w Kaplicy Kapłańskiej.

W tym dniu chcemy również zainaugurować obchody przypadającej w tym roku 40. rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy czas pragniemy już teraz rozpocząć przygotowania do tego wielkiego jubileuszu, którego kulminacyjnym momentem będzie dzień 16 października, kiedy to wspólnie podziękujemy za 40 lat pontyfikatu papieża Polaka.

Uroczyste dziękczynienie w papieskim sanktuarium na Białych Morzach rozpocznie się 16 października, a zakończy odpustem ku czci św. Jana Pawła II, 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia Świętego. W tych dniach do sanktuarium zostaną zaproszeni wierni, przedstawiciele wszystkich stanów i grup społecznych.

Piotr Sionko | Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl