Golemo
Rozmaitości
Piątek, 9 lutego 2018 18:20

Mozart i Beethoven w interpretacji Hobarta Earla z Orkiestrą Aukso wystąpi w Krakowie

Słynna Uwertura do opery „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta rozpocznie spektakularny koncert dyrygowany przez amerykańskiego dyrygenta urodzonego w Wenezueli Hobarta Earla, który pod swoją batutą poprowadzi czołową europejską Orkiestrę Aukso.
W ich interpretacji usłyszymy również drugiego klasyka wiedeńskiego – Ludwiga van Beethovena z brawurową VII Symfonią w tonacji A-dur, która nazwana została przez Ryszarda Wagnera mianem „Apoteozy tańca”. Sam Beethoven wypowiedział się o swojej symfonii tak: „Muzyka jest winem, które inspiruje nas do tworzenia, ja jestem Bachusem, który daje to wspaniałe wino, aby uczynić ludzi duchowo pijanymi”.

Koncert dopełni przebojowy pierwszy Koncert na wiolonczelę Camilla Saint-Saënsa, którego usłyszymy w interpretacji młodej, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej wiolonczelistki z Rosji (laureatki m.in. Międzynarodowego Konkursu Knushevitskiego) - Dali Gutserieva.

Hobart Earle to międzynarodowej sławy dyrygent, który swój kunszt kształcił pod okiem takich mistrzów jak Leonard Bernstein czy Seiji Ozawa. Koncertuje po całym świecie od Ameryki Północnej i Południowej, przez Europę po Azję występując w słynnych salach koncertowych jak Carnegie Hall, Musikverein w Wiedniu, Barbakan w Londynie prowadząc znakomite zespoły jak Vienna Chamber Orchestra, Vienna Tonkuenstler Orchestra, Buffalo Philharmonic Orchestra, Miami Symphony Orchestra, Florida Philharmonic Orchestra, Taipei Symphony Orchestra, Thailand Philharmonic Orchestra, Noord-Nederlands Orkest, Bilbao Symphony Orchestra, Orchestra della Toscana, Orchestra Sinfonica Siciliana, Athens State Symphony i wiele innych. Za swoją działalność artystyczną doceniony wieloma nagrodami, w tym został laureatem Musical America Worldwide oraz tytułem profesora honorowego Akademii Muzycznej w Odessie.

AUKSO to jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce. Od niemal 20 lat wizytówka Polski w świecie. Liczne koncerty AUKSO obejmują całą Europę, Azję, Amerykę Południową, a w historię orkiestry wpisane są liczne znakomite kolaboracje z artystami tej miary co, m.in.: Jerzy Maksymiuk, Mark Minkowski, Rudolf Barshai, Howard Shelley, Daniele Alberti, Piotr Anderszewski, Andrzej Bauer, Janusz Olejniczak czy The Hilliard Ensemble. AUKSO gości na najważniejszych festiwalach w Polsce takich jak, m.in. Wielkanocny Ludwiga van Beethovena, Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień, a także zagranicą, m.in. w Barbican Centre, SESC São Paulo, Auditorio Palacio de Congresos Zaragoza, Teatro Caja Duero, czy na festiwalu Armonie Sotto La Rocca.

Zapraszamy na to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne i spotkanie z wybitnymi artystami w brawurowym repertuarze. Tego nie można przegapić!

środa 28.02.2018
19.00 Kraków
Filharmonia im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
Camill Saint-Saëns – Koncert wiolonczelowy nr 1 op. 33
Ludwig van Beethoven – VII Symofnia A-dur op. 92
Wykonawcy:
Hobart Earle (USA) – dyrygent
Dali Gutserieva (Rosja) - wiolonczela
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Bilety w cenie: od 15 do 30 zł
Bilety do zakupienia przez www.bilety24.pl, www.eventim.pl , www.ticketmaster.pl
Szczegóły na stronie www.gorczycki.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl