Rozmaitości
Czwartek, 21 lipca 2016 14:28

Morderczy bieg już w ten weekend w Krynicy-Zdroju

W najbliższą sobotę i niedzielę na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju odbywać się będzie bieg Spartan Race Beast (20 km) oraz Spartan Super (13 km). Jak zapewniają organizatorzy, biegi plus wymagające przeszkody terenowe sprawią, że zawodnik stanie twarzą w twarz ze swoimi słabościami i zapamięta ten bieg na całe życie.
Spartan Race w Krynicy-Zdroju określany jest jako jeden z najbardziej wymagających w Europie. Bieg w Perle Polskich Uzdrowisk charakteryzuje się stromymi podejściami, błotnistymi fragmentami oraz blisko trzydziestoma przeszkodami takimi jak czołganie pod zasiekami czy podciąganie na linie. To wszystko sprawia, że w ubiegłym roku impreza przyciągnęła ponad 1600 uczestników z 16 krajów.

Z roku na rok impreza rozrasta. W tym roku będzie to edycja dwudniowa, w której zostaną rozegrane 2 dystanse dla dorosłych oraz 2 wyścigi dla dzieci pod nazwą Spartan Junior.

Bieg Spartan Race to czołowy, światowy bieg z przeszkodami, oparty na treningach amerykańskiej marynarki wojskowej. Spartan Race narodził się w roku 2010 na malowniczych zboczach Vermont w Stanach Zjednoczonych. Jego celem było dostarczenie mocnych wrażeń zarówno widzom, jak i uczestniczącym sportowcom.

opr. s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl