Golemo
Rozmaitości
Środa, 17 stycznia 2018 20:58

Mleczko w pijalni (zdjęcia)

W okresie ferii zimowych w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można obejrzeć kolekcję rysunków satyrycznych znanego rysownika- Andrzeja Mleczki.
Na wystawie znajdują się 83 czarno-białe oraz kolorowe grafiki w sposób trafny i wesoły przedstawiające wady i przywary naszego społeczeństwa. Proste rysunki i zwięzłe komentarze śmieszą do łez, ale zmuszają także do zadumy i przemyśleń nad własnym życiem.

Andrzej Mleczko urodził się w 1949 roku w Tarnobrzegu, jednak od lat związany jest z Krakowem, gdzie mieszka i prowadzi galerię autorską. Jego artystyczny debiut miał miejsce w 1971 r. w tygodniku „Student”. Od tamtej pory opublikował na łamach różnych czasopism około 20 tysięcy rysunków i ilustracji. Jego prace wystawiano na ponad 120 krajowych wystawach indywidualnych i około 30 wystawach za granicą, ukazały się one w ponad 40 książkach i albumach. Laureat wielu nagród , w 2005 roku odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Oprócz rysunku satyrycznego zajmuje się również plakatem, scenografią , grafiką oraz rysunkiem reklamowym.

Wystawę można oglądać w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy na pl. Dietla do 25.02.2018. , w godz. 10.00-17.30

Na podst. mat.prasowe / JD
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl