Rozmaitości
Niedziela, 28 września 2014 14:49

Mistrzowie w Krakowie (zdjęcia)

Na trzy dni Kraków zamienił się w międzynarodową stolicę najlepszych zawodowych kierowców świata. Dariusz Serafiński obrońca tytuł "ecodrivera.
W mistrzostwach wzięło udział siedem drużyn. Kierowcy z Republiki Południowej Afryki, Włoch, Belgi, Finlandii, Zimbabwe, Czarnogóry i Estonii.

- Jesteśmy dumni, że światowa unia kierowców zawodowych (UICR) wybrała właśnie nasze miasto - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W czwartek uczestników powitały Niepołomice, a w piątek i sobotę kierowcy wykazywali się swoimi umiejętnościami na torze przeszkód zbudowanych na terenie Muzeum Lotnictwa.

Zawody składały się z części praktycznej i teoretycznej. W klasyfikacji zespołowej wygrała ekipa niemiecka. Najlepszy zawodowy kierowca świata pochodzi z Holandii, Polacy okazali się najlepsi w ekodrivingu oraz w kategorii najmłodszych kierowców.

UICR organizuje co dwa lata mistrzostwa świata w zakresie bezpieczeństwa jazdy dla samochodów ciężarowych i autobusów. W 2016 roku kierowcy spotkają się na Mistrzostwach Świata w Finlandii. Celem Pucharu Świata jest szkolenie kierowców zawodowych w bezpieczeństwo jazdy, jazdy ekonomicznej i zabezpieczania ładunków. UICR uważa, że ​​wyszkoleni kierowcy mają większe szanse w życiu zawodowym i zdecydowanie poprawiają ogólne bezpieczeństwo na drogach.

AM/ zdj. Kajetan Andrzej Tłokowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl