Rozmaitości
Wtorek, 7 lutego 2017 20:27

Mistrz Morricone w Krakowie

Wybitny włoski muzyk Ennio Morricone po raz kolejny wystąpił w TAURON Arenie Kraków. Koncert, który odbył się 6 lutego 2017 r. jest częścią trasy zatytułowanej „60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR". Artyście towarzyszyła Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie z Morricone pojawiło się ponad 200 muzyków i wokalistów.
Podczas koncertu, wybrzmiało wiele znanych utworów - głównie ścieżek filmowych. Morricone skomponował ich około 500. Można było usłyszeć utwory z następujących produkcji: "Dobry, zły i brzydki", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Garść dynamitu", "Narzeczeni", "Czerwony namiot" i inne. Nie zabrakło chyba najbardziej znanego tematu - z "Misji"Zabrzmiały m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do „Nienawistnej ósemki „nagrodzonej Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone, jako kompozytora i dyrygenta.Poprzednia europejska trasa Maestro w 2014 roku zgromadziła na koncertach łącznie ponad 350 tysięcy widzów. W TAURON Arenie Kraków Maestro po raz pierwszy wystąpił 14 lutego 2015 r.

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Te, które najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Dawno temu w Ameryce, Za garść dolarów, Nietykalni oraz Misja.

Zapytany o nadchodzącą trasę Maestro powiedział: „Czuję się niezwykle zaszczycony wyrazami uznania, które otrzymałem w ciągu ostatniego roku. Te wszystkie nagrody, miłe słowa ze strony kolegów po fachu, przygoda z Quentinem Tarantino, a przede wszystkim radość z bezpośredniego kontaktu z publicznością, która tak tłumnie przybywała na moje koncerty. Czekam na dzień, kiedy znów ruszę w trasę i będę wykonywać muzykę na żywo".

Tomasz Cichocki, zdj. Tauronarenakrakow.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl