Golemo
Rozmaitości
Piątek, 28 października 2011 21:00

Ministerstwo uspokaja: prywatyzacja elektrowni w Niedzicy z korzyścią dla społeczności lokalnej

Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa odpowiedział nowotarskim radnym powiatowych na ich wrześniową rezolucję, w której wyrażali zaniepokojenie trybem prywatyzacji spółki Skarbu Państwa - Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Przypomnijmy, iż ministerstwo wybrało jedną firmę - spółkę Energa Pro z Czech - i to z nią negocjuje sprzedaż elektrowni.
"Ministerstwo Skarbu Państwa jest głęboko zainteresowane takim przeprowadzeniem procesu prywatyzacji Spółki, który przyniesie korzyści zarówno Skarbowi Państwa, jak i społeczności lokalnej oraz pracownikom Spółki. Z tego powodu bardzo poważnie analizujemy wszystkie sygnały dotyczące wyżej wymienionego procesu" - deklaruje podsekretarz stanu. Adam Leszkiewicz przekonuje, że wybrany przez ministerstwo tryb prywatyzacji, który niepokoi samorządowców z Podhala, jest najlepszym z możliwych - jest najbardziej czasochłonny, skomplikowany - przez co pozwala na wybranie wiarygodnego kupca. Do negocjacji, jak wyjaśnia, wybrana została spółka z Czech, gdyż zaoferowała najwyższą cenę ze wszystkich złożonych ofert.

I uspokaja: "Ministerstwo Skarbu Państwa również zainteresowane jest wyborem inwestora, który zapewni rozwój spółki poprzez realizację określonych inwestycji, jak również będzie kontynuował współpracę z samorządami lokalnymi oraz innymi podmiotami, w tym Stowarzyszeniem Flisaków na Rzece Dunajec i Pienińskim Parkiem Narodowym. W trakcie procesu negocjacyjnego przedstawione zostaną inwestorowi sformułowane w Państwa liście postulaty zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz korzyści ekonomicznych i społecznych dla regionu. Jak należy wnioskować z dotychczasowych rozmów potencjalny inwestor również zainteresowany jest kształtowaniem swojego dobrego wizerunku wśród społeczności lokalnej i będzie zabiegał o pozyskanie jej przychylności".

Przypomnijmy, iż negocjacje z Energa Pro Ministerstwo Skarbu planuje zakończyć przed świętami bożonarodzeniowymi.

r/

źródło: Podhale24.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl