Rozmaitości
Poniedziałek, 6 listopada 2017 22:30

Mini Akademia dla ALMA SPEI

NOWY TARG. Mamo! Tato! Dziecko! Przyłączcie się do akcji MINI AKADEMIA dla ALMA SPEI i zróbcie w domu ze swoim dzieckiem ozdobę choinkową i przynieście do MOKu, Al. Tysiąclecia 37.
Prace zbierane będą cały listopad, a 30 XI przekazane zostaną do Hospicjum Alma Spei, które sprzedając je na swoich świątecznych kiermaszach pozyska fundusze dla podopiecznych.

Liczymy na rodziców i dzieci, które ukończyły MINI AKADEMIĘ, a także na każdego z Was z Nowego Targu i całego Podhala.

Alma Spei to Hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci z woj. małopolskiego, od 2008 roku jest organizacją pożytku publicznego. Misją Hospicjum jest zapewnienie profesjonalnej, wszechstronnej domowej opieki medycznej, stworzenie radości dzieciństwa i optymalnych warunków dla bliskich na bycie z dzieckiem do końca. Obecnie pod opieką Hospicjum jest 44 podopiecznych, w wieku od kilku miesięcy do 23 lat.

Hospicjum dba o to, aby chore dzieci, ich zdrowe rodzeństwo i rodziny miały jak najwięcej okazji do uśmiechu, wspólnego cieszenia się chwilą i kolekcjonowania miłych wspomnień. Dlatego organizuje dla nich urodziny, mikołajki, spotkania integracyjne i wycieczki, pomaga rodzinom wielodzietnym, które na skutek choroby jednego z dzieci, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Alma Spei wspiera też rodziców w żałobie.

MOK w Nowym Targu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl