Rozmaitości
Czwartek, 6 września 2018 12:00

Miłosna wojna stulecia w Łaźni Nowej

W Teatrze Łażnia Nowa została pokazana sztuka na podstawie poematu "Miłosna wojna stulecia" szwedzkiej literaturoznawczyni i feministki Ebby-Witt Brattström w reżyserii Evy Rysovej
Ile lat wspólnego życia potrzeba, aby zabić uczucie? Czy złamaną miłość można naprawić? Jak zranić ukochaną osobę i uchronić się przed odwetem?

Eva Rysová bierze na warsztat debiutancki poemat szwedzkiej literaturoznawczyni i feministki Ebby-Witt Brattström, napisany po głośnym rozwodzie pisarki z Horace’em Engdahlem – członkiem Akademii Szwedzkiej przyznającej Nobla w dziedzinie literatury. Bohaterów opowieści jest dwoje: ona i on. Łączy ich ponadtrzydziestoletni związek, wspólnie wychowane dzieci, udane życie zawodowe i wysoka pozycja społeczna. To elita szwedzkiej kultury. Co się stanie, gdy dwoje takich wejdzie na wojenną ścieżkę, w której orężem są słowa?

Eva Rysová proponuje intymną, bolesną, ale i ironiczną wiwisekcję miłosnego związku w fazie rozpadu. Pojedynek na uszczypliwości, rywalizacja o rację, akrobatyka uczuć. Balansowanie na granicy miłości i nienawiści. W tle problem przemocy wobec kobiet i wołanie o równouprawnienie. Kto wygra tę wojnę płci?

To kolejna po „Wielorybie The Globe” kameralna realizacja reżyserki dla Teatru Łaźnia Nowa. W rolach głównych zobaczymy fenomenalny duet, a prywatnie aktorskie małżeństwo: Dominikę Bednarczyk i Radosława Krzyżowskiego.

Prawa autorskie do utworu "Miłosna wojna stulecia" Ebby-Witt Brattström reprezentuje Agencja Elżbieta Manthey.
Występują Dominika Bednarczyk i Radek Krzyżowski.
Sztuka na podstawie poematu Ebby Witt-Brattström w tłumaczeniu Justyny Czechowskiej, reż. Eva Rysova


Tomasz Cichocki i materialy prasowe Teatru Łaźnia Nowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl