Kopalnia
Rozmaitości
Niedziela, 2 października 2016 13:43

Mieszkańcy Chełmka zdążyli na czas!

Tak rekordowej zbiórki charytatywnej w gminie jeszcze nie było. Dzięki niej udało się w porę zebrać konieczne środki na leczenie Wojtka!
Wojtek Szyjka z Chełmka ma 14 lat. Jak wszyscy jego rówieśnicy ma swoje szkolne życie i pasje (komputery, pływanie). W marcu 2007 roku, u pięcioletniego wtedy chłopca zdiagnozowano guz w pniu mózgu. Operacji podjęli się specjaliści z Kliniki Uniwersyteckiej w Tubingen w Niemczech. Po operacji z każdym rokiem, któremu towarzyszyła ciężka i żmudna rehabilitacja, Wojtek funkcjonował coraz lepiej jako zwykły, choć niepełnosprawny nastolatek. W sierpniu 2016 roku rezonans magnetyczny wykazał progresję pozostałości guza. Jedynie pilna operacja może uratować życie Wojtka. Ze względu na postępujący paraliż, czas ma wielkie znaczenie. Niestety w Polsce nie jest dostępny tak zaawansowany sprzęt medyczny jak za granicą. Z tego względu operacja znowu musi odbyć się w niemieckiej klinice.

Niestety, na niezbędny zabieg brakowało 60 tysięcy złotych.

Już nie brakuje. - Gdy tylko pojawiła się informacja o stanie chłopca z pomocą ruszyli przyjaciele i mieszkańcy. Otwarli swoje serca, dzięki czemu w trakcie samego weekendu podczas pikniku „Przyjaciele dla Wojtka” zebrano rekordową kwotę 61 583 złotych i 970 euro. Pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji Iskierka, której Wojtek jest podopiecznym. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że łącznie na koncie fundacji widnieje kwota 266 432,96 zł, która na obecną chwilę jest wystarczająca do przeprowadzenia zabiegu! – podał Kamil Szyjka z Urzędu Miasta w Chełmku.

Jeżeli ktoś chce jeszcze dołożyć swoją cegiełkę do leczenia Wojtka możne to zrobić, przelewając pieniądze na konto: Fundacja ISKIERKA Warszawa 02-460, Daimlera 2, numer konta: 86 1050 0099 6781 1000 1000 0010, w tytule przelewu wpisując „Wojtek Szyjka”

eł/zdjęcia: Paweł Waligóra/UM Chełmka

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl