Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 1 lipca 2014 23:03

Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu wysoko oceniona na Finale Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echa Trombity"

W czasie trzydniowego spotkania trwającego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu przed komisją konkursową zaprezentowało się 37 orkiestr, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Orkiestry rywalizował o Grand Prix Festiwalu, które w tym roku przypadło Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne.
Prócz tego orkiestry zostały wyróżnione w poszczególnych kategoriach: orkiestry OSP, orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych (w tej kategorii występowała nowotarska Orkiestra Dęta), orkiestry parafialne oraz big bandy. Występom towarzyszyły omówienia warsztatowe z udziałem komisji w składzie: dr Waldemar Groń, płk. Stanisław Latek, Leszek Łopalewski, Stanisław Migacz, kpt. Stefan Żuk. Ocenie poddano prezencję i grę w marszu oraz koncert na estradzie.

Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu zdobyła II miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych.

- To jest dla nas wszystkich wielkie wyróżnienie, a zarazem niezwykle miłe zaskoczenie. Nie marzyłem, że znajdziemy się na podium w tegorocznej edycji. A jednak szanowna Komisja doceniła nasze starania i zauważyła ogromny postęp w porównaniu z zeszłym rokiem - mówi Marcin Musiak, Kapelmistrz Orkiestry. - To cieszy i daje wielką motywację dla nas wszystkich do dalszych wytężonych działań muzycznych.

Tegoroczny sukces to efekt rocznej pracy, dbania o nawet najmniejszy szczegół w każdym z wykonywanych utworów. W zeszłym roku Orkiestra uzyskała 2 miejsce na powiatowym przeglądzie w Szczawnicy i wyróżnienie w Nowym Sączu. W tym roku w Szczawnicy muzycy zwyciężyli, a w Echo Trombity zajęli drugie miejsce w swojej kategorii.

Nowotarska Orkiestra od 22 czerwca br., występuje w marynarkach mundurowych, które zostały sfinansowane z dotacji otrzymanej od burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza w kwocie 10 tys. zł, przyznanej w ramach realizacji zadania publicznego "Muzyczna Wizytówka Nowego Targu". W przyszłościowych planach jest brane pod uwagę uszycie jednolitych spodni oraz czapek.

www.orkiestra.nowytarg.pl, Piotr Twardowski, zdj. Maria Musiak
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl