Rozmaitości
Środa, 25 kwietnia 2012 11:56

Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

W dniach od 15 do 30 kwietnia br. odbywa się Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” organizowany przez Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne "Jazzowy Kraków" oraz Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wydarzenie to, stało się imprezą cykliczną, na stałe wpisaną w krakowski kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych. Na scenie prezentują się zarówno młodzi, utalentowani muzycy, jak i znani już artyści. Gwiazdą tegorocznej, 18. edycji festiwalu będzie geniusz kontrabasu Avishai Cohen.
Festiwal rozpoczął się 15 kwietnia od koncertu akustycznego kwintetu - New Bone. Wystąpili w Akademii Muzycznej, promując najnowszą płytę Destined. Dwa dni później, w tym samym miejscu odbyła się międzynarodowa premiera projektu Krakovians. Odpowiedzialni za jego powstanie są trzej artyści: Joachim Mencel z Krakowa (fortepian), Amerykanin Willem von Hombracht (kontrabas) oraz Austriak Harry Tanschek (perkusja). Muzycy spotkali się na Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu, w efekcie nagrywając płytę. Utwór tytułowy Krakowiacy został zadedykowany wszystkim mieszkańcom Krakowa.

18 kwietnia wystąpili przedstawiciele „Młodej Sceny Jazzowej”. Dzisiaj na scenie krakowskiego klubu muzycznego Lizard King pojawili się: Maciej FORTUNA, Piotr LEMAŃCZYK oraz Krzysztof GRADZIUK, czyli Maciej Fortuna Trio. Zespół promował swoją płytę Solar Ring.

Przed nami jeszcze koncert 26 kwietnia – w pierwszej części zagra Piotr Orzechowski (piano solo), a w drugiej czeska grupa "INNER SPACES" FEAT. David Dorůžka. Festiwal zakończy się 30 kwietnia, występem gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu – Avishai Cohen z Izraela.

ab/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl