Rozmaitości
Sobota, 13 sierpnia 2016 12:14

Marszałek pożegnał Konsula Niemiec

Po czterech latach kierowania Konsulatem Generalnym w Krakowie dr Werner Köhler żegna się z Małopolską. Kolejnym przystankiem w jego dyplomatycznej karierze będzie japońska Osaka. Za dotychczasową, udaną współpracę i zacieśnianie więzi polsko-niemieckich konsulowi podziękował marszałek Jacek Krupa.
- Nie ukrywam, że to dla mnie trudne pożegnanie, ponieważ dzięki Panu Konsulowi udało nam się zrealizować wiele naprawdę wspaniałych projektów, które pogłębiły współpracę Małopolski z naszymi partnerami z Niemiec. Patrząc globalnie od 1999 r. było to ponad kilkaset inicjatyw w różnych dziedzinach. Utworzyliśmy gęstą sieć współpracy, która z roku na rok poszerzała się i zacieśniała – mówił marszałek Jacek Krupa.

Marszałek wspominał o kilkunastoletniej współpracy Małopolski z niemiecką Turyngią, która zbliżyła oba regiony w wielu innych dziedzinach – życia społecznego, wymiany naukowej i akademickiej oraz działalności kulturalnej, a przede wszystkim - edukacji i wymiany młodzieży. Dziękując za dotychczasową współpracę i życząc pomyślności na nowej placówce konsularnej, marszałek Krupa zapewnił, że Konsul Köhler będzie w Małopolsce zawsze mile widzianym gościem.

Dr Werner Köhler pełnił funkcję Konsula Generalnego Niemiec w Krakowie od 2012 roku. Wcześniej pracował na placówkach w Tokio, San Salvador i Harare, gdzie pełnił funkcję zastępcy ambasadora. W najbliższym czasie obejmie placówkę w Osace.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl