Rozmaitości
Piątek, 15 marca 2019 11:00

Małopolskie muzea za pół ceny!

Wystawy, ciekawe obiekty i eksponaty - w ten weekend do zobaczenia w bardzo atrakcyjnej cenie lub… za darmo! W ogólnokrajowej akcji "Polska Zobacz Więcej" biorą udział również instytucje kultury z Małopolski.

Jak zwiedzać i jednocześnie oszczędzać? Połączyć przyjemne (dla oka i ucha) z pożytecznym (dla domowego budżetu)? Już w najbliższy weekend stanie się to możliwe dzięki ogólnokrajowej akcji "Polska Zobacz Więcej". W ramach tego wydarzenia mieszkańcy i turyści mogą korzystać z setek atrakcyjnych ofert w wyjątkowych cenach - niższych aż do 50 procent. Ale promocja dotyczy nie tylko branży turystycznej. To również szansa na zniżkowe bilety do wielu instytucji kultury. Wśród nich nie mogło zabraknąć muzeów z Małopolski.

Zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznej edycji akcji „Polska Zobacz więcej”. Szczególnie zapraszam do Małopolski. Tu na turystów i mieszkańców czekają bogate oferty przygotowane przez małopolskie instytucje kultury. W Gorlicach, Nowym Sączu, Wadowicach czy Krakowie – ten weekend na pewno będzie należał do bardzo udanych!

- zaprasza Anna Pieczarka, z zarządu województwa.

6. edycja akcji "Polska Zobacz Więcej" odbędzie się w dniach 15-17 marca. W wydarzeniu wezmą udział następujące małopolskie instytucje kultury:

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Miasteczko Galicyjskie. Oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
Muzeum Armii Krajowej w Krakowie
We wszystkich wyżej wymienionych instytucjach zwiedzający mogą korzystać z biletów tańszych o 50 procent, a w przypadku Miasteczka Galicyjskiego (sobota) i Muzeum AK (niedziela) obowiązuje wstęp wolny! Wśród dostępnych wystaw czasowych są m.in. "Polskie lotniczki w Stuleciu", "Widok zza bliska. Inne obrazy Zagłady" i "Gorliczanki. Równe i niepodległe".

Organizatorami akcji są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacji Turystycznej Więcej informacji na oficjalnej witrynie Polska Zobacz Więcej.


Źródło:: Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl