Rozmaitości
Poniedziałek, 12 maja 2014 20:02

Małopolski Festiwal Innowacji - przyjdź i daj się zaskoczyć!

Promując i wspierając rozwój w oparciu o nowe technologie oraz szeroko pojętą współpracę Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na szereg wydarzeń edukacyjno- informacyjnych, które w tym roku odbywać się będą na terenie całego województwa w dniach 26 do 31 maja w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.
Podczas festiwalu w instytucjach naukowych, uczelniach wyższych oraz firmach w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Nowym Targu, Chrzanowie, Trzebini, Suchej Beskidzkiej odbędzie się ponad 110 imprez; warsztatów, szkoleń, wystaw, targów oraz dni otwartych. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie ludzi ze świata nauki oraz biznesu w interesujący sposób zaprezentujemy między innymi jak dokonać rzeczywistego transferu wiedzy i nowych technologii w działalność gospodarczą oraz w jakim kierunku zmierza rozwój innowacji w naszym regionie.

29 maja na Małym Rynku w Krakowie zorganizowane zostaną Małopolskie Targi Innowacyjne. Chcąc zmotywować przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich firm do inwestowania w rozwój innowacji zaproszono do współpracy wystawców, którzy w swoją działalność wdrożyli nowoczesne rozwiązania, technologie oraz wspierają ich rozwój. Dają oni tym samym przykład, że ten kierunek rozwoju jest ekonomicznie uzasadniony. Wśród 30 firm i 20 instytucji biorących udział w tegorocznych Targach Innowacji znajduje się m.in. Silvermedia, która w swoich projektach łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz pomysłowość specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej, dokonując transferu polskiej nauki do biznesu. Kolejny przykład to FlyTech Solutions dostarczająca na potrzeby rynku cywilnego innowacyjne, bezzałogowe statki latające. Jej działalność skupia się na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu struktur kompozytowych, lotniczych systemów kontroli lotu oraz naziemnych układów sterowania.

Kolejnym wydarzeniem będzie konferencja "Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości – MAŁOPOLSKA CASE STUDY" zorganizowana 29 maja w Hotelu Holiday Inn Kraków City Center. W programie zaprezentowane zostaną m.in. konkretne przykłady wdrożonych innowacji w wiodących firmach regionu, dynamiczna, krakowska scena start’upowa, a także sposoby komercjalizacji i wdrażania prac B+R do gospodarki. Dowiemy się także, jakie korzyści wynikają z implementacji innowacji w działalność gospodarczą.

Aby zachęcić odbiorców do aktywnego udziału w dyskusji o innowacyjnych rozwiązaniach przygotowano warsztaty pod tytułem Przy Kawie o Innowacjach. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie pobudzać swoją kreatywność w myśleniu i działaniu przy równoczesnym wykorzystaniu innowacji technologicznych i społecznych. Przedstawione zostaną również programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020.

Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, wyżej opisanej konferencji oraz warsztatów jest Urząd Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Aktualne informacje dotyczące Festiwalu oraz jego szczegółowy program dostępne są na www.imalopolska.eu.

opr. s/

źródło: material prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl