Rozmaitości
Czwartek, 22 lutego 2018 09:48

Małopolska wesprze ratowników

Wyciągają ludzi spod lawin, sprowadzają w bezpieczne miejsca zagubionych na górskich szlakach, ratują poszkodowanych narciarzy i snowboardzistów, a ich koledzy pomagają tym, którym zabrakło siły lub umiejętności pływackich – ratownicy, którzy na co dzień pracują w górach lub nad akwenami kolejny raz mogą liczyć na pomoc Województwa Małopolskiego. Już szósty raz zarząd województwa ogłosił konkurs, w którym do podziału jest pół miliona złotych. Termin składania dokumentów mija 14 marca br.
- Doceniamy codzienną, niebezpieczną pracę ratowników, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie idąc w góry czy odpoczywając nad wodą. Dlatego już od sześciu lat staramy się wspierać ich działalność. W tym czasie przekazaliśmy m.in. na zakup sprzętu i szkolenia ponad 3 mln zł - mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.

Działające na terenie Małopolski organizacje pozarządowe uprawnione do ratowania ludzi w górach i w wodzie mogą starać się o dotacje na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych, a także organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników górskich, wodnych oraz psów ratowniczych. Realizacja tych zadań nie może rozpoczynać się przed 1 maja br. i kończyć po 15 listopada br.

Województwo Małopolskie wpiera jednostki GOPR i WOPR od kilku lat. W tym czasie na dofinansowanie ich działań przeznaczono w sumie ponad 3 mln zł.

Wnioski aplikacyjne w tegorocznej edycji konkursu należy składać do 14.03.2018r.
Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Małopolskiego

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl