Rozmaitości
Sobota, 6 grudnia 2014 19:59

Małopolska Policja wyróżniona przez Fundację Anny Dymnej za życzliwość i wsparcie idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Podczas uroczystości zorganizowanej w ramach Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty wyróżniona została małopolska Policja. Wyróżnienie "Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka" dla małopolskiej Policji, za życzliwość i wsparcie idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wręczyła pani Anna Dymna - prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Rada Artystyczna Festiwalu doceniła w ten sposób pomoc i życzliwość, jaką Fundacja i jej podopieczni otrzymują zawsze od małopolskiej Policji.

Organizatorem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Konkurs odbywa się pod stałym honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pomysłodawcami Festiwalu są Anna Dymna, Marta Kądziela i Mateusz Dzieduszycki. Kierownictwo muzyczne nad konkursem sprawuje Radosław Labakhua.

Każdego roku w Festiwalu bierze udział kilkaset osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Podczas kilkuetapowej selekcji, z ich grona wyłania się po sześciu finalistów w kategoriach do 16 lat i powyżej 16. roku życia. W trakcie koncertu finałowego Festiwalu, który odbywa się na krakowskim Rynku Głównym w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, walczą oni o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz roczne stypendia. Utwory wykonują w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki.

Uczestników Festiwalu traktuje się bez taryfy ulgowej. Dla członków jury liczą się jedynie ich warunki wokalne, osobowość i sceniczna ekspresja. Celem konkursu jest odnajdywanie talentów na miarę Raya Charlesa, Andrea Bocelli’ego albo Stevie’go Wondera, wykonawców, którzy, pomimo niepełnosprawności fizycznej, mają szansę zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej.

źródło: Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl