Rozmaitości
Środa, 28 września 2016 12:36

Małopolska Chmura Edukacyjna

„Nowoczesne regiony przyjazne mieszkańcom” – to hasło przewodnie VII Kongresu Regionów, który odbywał się we Wrocławiu. W trakcie dwudniowego spotkania przedstawicieli samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych jednym z panelistów był Marszałek Małopolski Jacek Krupa.
- Dobrym przykładem realizowanych w Małopolsce działań pomagających młodym ludziom wybrać przyszłą ścieżkę ich kariery jest wyjątkowa na skalę Europy Małopolska Chmura Edukacyjna – projekt współpracy uczelni ze szkołami średnimi – mówił marszałek Małopolski Jacek Krupa w trakcie panelu „Gdy brakuje pracowników. Jak budować zasoby rynku pracy dla lokalnych i napływających biznesów?”, którego był uczestnikiem. Paneliści dyskutowali m.in. o rozwoju kompetencji zawodowych już od najmłodszych lat.

Kongres Regionów to miejsce spotkań przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki, kultury i mediów, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku p oraz drugi odbywał się we Wrocławiu, poprzednie edycje gościła Świdnica.

Tegoroczna - już siódma - edycji przyświecało hasło: "Nowoczesne Regiony przyjazne mieszkańcom".
Galeria zdjęć

źródło: Biuro Prasowe UMWM

WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl