Golemo
Rozmaitości
Środa, 12 października 2016 11:47

MKA: Ułatwienia dla studentów AGH

Małopolska Karta Aglomeracyjna została rozbudowana o kolejną funkcję. Jako pierwsi skorzystają z niej studenci Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy nie będą już potrzebować swoich legitymacji studenckich, żeby podróżować Komunikacją Miejską w Krakowie oraz Szybką Koleją Aglomeracyjną. Mogą zastąpić je kartą MKA lub aplikacją mobilną iMKA i dzięki temu na jednym dokumencie zapisać ulgowe bilety KMK czy kolejowe.
Co więcej, wszystko załatwią na swojej uczelni, w specjalnym punkcie obsługi zlokalizowanym w Centrum Kart Elektronicznych lub poprzez portal mka.malopolska.pl.

To kolejne ułatwienia dla pasażerów korzystających z systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. – Studenci to szczególnie w Krakowie bardzo liczna grupa użytkowników komunikacji miejskiej. Często ich wybór pada też na koleje. Naturalnym posunięciem było więc dostosowanie MKA do ich potrzeb. Teraz jeden dokument pozwoli im korzystać z obu tych środków transportu wraz z przysługującymi im ulgami i to bez względu na to, czy kupią bilet okresowy czy jednorazowy – przekonuje marszałek Jacek Krupa. I dodaje, że liczy na to, że w ślady AGH, na której usługa została wprowadzona jako pilotaż, pójdą kolejne małopolskie uczelnie.

Dzięki integracji systemów: Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA) oraz Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS) studenci AGH, a w przyszłości innych zainteresowanych uczelni będą mogli korzystać z oferty MKA bez konieczności posiadania przy sobie legitymacji studenckiej, która dotychczas potwierdzała prawo do zakupu biletów ulgowych. Przy rejestracji do systemu MKA będą jedynie wskazywać uczelnię i numer indeksu, a system sam okresowo będzie sprawdzać ich aktualny status na uczelni. W trakcie kontroli kontroler automatycznie zostanie poinformowany o przysługujących uprawnieniach do zniżek.

- Cieszę się, że nasi studenci jako pierwsi będą mogli korzystać z tego niewątpliwego udogodnienia. Ułatwianie życia dzięki użyciu narzędzi informatycznych jest naszej uczelni szczególnie bliskie, a w tym przypadku skorzystać może przecież ponad 35 tysięcy naszych studentów. Chciałbym podkreślić doskonałą współpracę przy realizacji tego projektu pomiędzy zespołem Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej i Centrum Kart Elektronicznych AGH - mówi prof. Tadeusz Słomka, rektor AGH.

Od października studenci AGH mogą korzystać z punktu obsługi zlokalizowanego na ich uczelni, w Centrum Kart Elektronicznych (pawilon C1). W tym miejscu można zarejestrować się w systemie, odebrać swoją kartę MKA, a nawet kupić swój pierwszy bilet. Na AGH został zamontowany też automat MKA, w którym oprócz sprzedaży biletów, każdy student będzie mógł zaktualizować swój status ELS w systemie.

Małopolska Karta Aglomeracyjna to zintegrowany bilet umożliwiający korzystanie z różnych środków transportu w Małopolsce, a w przyszłości także z innych usług – np. opłat za strefy płatnego parkowania czy biletów wstępu do muzeów. MKA działa od grudnia 2015 roku w formie aplikacji mobilnej i bezpiecznej karty. Z kolei w marcu br. roku wprowadzono w automatach możliwość zakupu papierowych jednorazowych biletów kolejowych.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl