Rozmaitości
Czwartek, 27 października 2016 10:15

MFI: Tydzień kreatywności

43 partnerów, prawie 100 wydarzeń i ponad 4 tys. uczestników - za nami szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, największego w regionie wydarzenia poświęconego innowacjom i przedsiębiorczości.
Błąd – porażka czy nieoczywiste źródło inspiracji? Rozważania na ten temat zakończyły tegoroczny Małopolski Festiwal Innowacji. Miejsca na warsztat przygotowany przez jednego z partnerów – organizację LeaNCe, mimo niedzielnej pory zostały w całości zarezerwowane na długo przed wydarzeniem. Uczestnicy dowiedzieli się, jak identyfikować źródła błędów i wykorzystywać je do nauki oraz rozwoju pracowników.

W ostatni dzień MFI najmłodsi innowatorzy mogli zmierzyć się z robotami i programowaniem podczas Festiwalu Nowoczesnej Edukacji. Dociekliwi mogli także przekonać się jak archeologia korzysta z innowacyjnych rozwiązań, jak Delphi testuje rozwiązania do samochodów przyszłości oraz jak zbudować własnego robota, stworzyć aplikację mobilną czy stronę internetową, a także poznać działanie drukarek 3D, a nawet… pójść na spacer w wirtualnej rzeczywistości – a to wszystko w ramach wydarzenia Make Things organizowanego przez Krakowski Park Technologiczny.

O tym „Jak zbudować zespół, który zrealizuje Twoją wizję?”, jak opowiedzieć swój innowacyjny produkt czyli „Storytelling dla start-upów” i jak określić odbiorców w „Niszy, czyli słowie-kluczu w programowaniu założeń projektów” rozmawiali przedsiębiorcy i przedstawiciele firm wdrażających zmiany i innowacyjne rozwiązania w ramach cyklu „Przy kawie o innowacjach”. Spotkania były okazją do zapoznania się z ekspercką wiedzą, dynamicznej rozmowy i spotkania osób, które chcą lub już wdrażają innowacje.- Cieszę się, że z roku na rok przybywa nam uczestników i partnerów. Festiwal to niepowtarzalna okazja do wymiany wiedzy pomiędzy trzema sektorami: naukowym, biznesu i administracji – podkreśla marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Podczas festiwalu przedsiębiorcy, startupowcy i osoby planujące założenie firmy mogli skorzystać ze szkoleń, warsztatów, dni otwartych, konsultacji indywidualnych, konferencji, seminariów, targów i innych wydarzeń promujących innowacyjne rozwiązania i przedsiębiorcze postawy. Nowością na MFI była przygotowana przez INTECH PK audycja radiowa „Komercjalizacja jest na fali, czyli radiowa audycja o 5 krokach do założenia spółki spin-off”, która zachęcała studentów – przyszłych przedsiębiorców do komercjalizacji swoich naukowych pomysłów.

Rady dotyczące skutecznej kampanii crowdfoundingowej, biznesowe networkingi, warsztaty design thinking, podstawy teorii Blue Ocean Strategy, tworzenie kultury feedbacku, Life Science Open Space i tematyczne meetupy – to nie tylko angielskie zwroty, które świadczą o umiędzynarodowieniu się rynków (tematyki tej dotyczył za resztą jeden z warsztatów), ale konkretne wydarzenia przygotowane przez partnerów w trakcie MFI.

Organizacja Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest elementem promocji innowacyjności oraz małopolskich inteligentnych specjalizacji. Województwo Małopolskie konsekwentnie wspiera przedsiębiorczość i prekursorskie rozwiązania. Działania władz samorządowych zostały docenione przez Komitet Regionów, który w roku 2015 uhonorował Małopolskę tytułem „Europejski Region Przedsiębiorczości 2016”. A co przyniesie rok 2017? Na pewno siódmy Małopolski Festiwal Innowacji!

***

Małopolski Festiwal Innowacji www.festiwalinnowacji.malopolska.pl odbył się po raz szósty w dniach 17-23 października. Organizatorem tego największego wydarzenia w regionie, promującego przedsiębiorczość, kreatywność, transfer technologii i małopolskie inteligentne specjalizacje jest Województwo Małopolskie. Małopolski Festiwal Innowacji to kilkadziesiąt różnorodnych wydarzeń w różnych miastach Małopolski, w tym w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Poprzednia edycja zgromadziła 40 partnerów, którzy w ciągu tygodnia zorganizowali ponad 130 wydarzeń.

zdj. Delphi Kraków
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl