Rozmaitości
Środa, 11 kwietnia 2012 19:14

MARE MONTI - morze i góry spotykają się w Zakopanem

ZAKOPANE. Od piątku 13. do niedzieli 15. kwietnia potrwa oficjalne otwarcie Restauracji Mare Monti w hotelu Grand Nosalowy Dwór. Szef Kuchni Armando Selimaj wraz z Gościem Specjalnym – znanym włoskim restauratorem Catello Longobardii, przedstawią kulinarne propozycje nowego miejsca.
Doskonałej kuchni będzie towarzyszył wine tasting Winarium Marka Kondrata, muzyka na żywo i dodatkowe atrakcje. Wszystkim Gościom, którzy odwiedzą restaurację przysługuje rabat w wysokości 50% na całe menu à la carte.

Otwarcie restauracji Mare Monti to ważne wydarzenie dla zakopiańskiej gastronomii. Szefem kuchni jest pół Grek, pół Albańczyk Armando Selimaj, który do Zakopanego przyjechał z drugiego końca Polski, gdzie pracował w 4 i 5 gwiazdkowych hotelach. Armando gotuje od 14 roku życia. Swoje doświadczenie zdobywał w Sanremo i Monako, przez 8 lat pracował na najbardziej ekskluzywnych jachtach. Gotował między innymi dla księcia Monako, Alberta II. Jego specjalnością są oparte na tradycyjnych przepisach potrawy kuchni śródziemnomorskiej, w szczególności owoce morza.

Z okazji otwarcia restauracji Mare Monti, Szef Kuchni Armando Selimaj zaprosił do współpracy Gościa Specjalnego – Catello Longobardi, rodowitego Włocha, który nauki pobierał u samego Auguste Escoffiera, jednego z najważniejszych propagatorów klasycznej kuchni francuskiej. Obaj Szefowie specjalnie na ten wieczór skomponują menu degustacyjne. W towarzystwie przygotowanych wyłącznie ze świeżych produktów potraw, zostaną podane precyzyjnie dobrane wina z Winarium Marka Kondrata, które jest partnerem restauracji. Na stołach Gości pojawią się butelki z winnic zarówno Starego Kontynentu jak i Nowego Świata, między innymi włoskiej Vignamaggio, argentyńskiej Jean Bousquet i hiszpańskiej Juan Gill. O każdym podawanym winie ze szczegółami opowie sommelier.

Wieczorowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Take Style Project, czyli Take Style i Żaneta Plotnik. Zespół tworzą profesjonalni muzycy wywodzący się z kręgów muzyki klasycznej. Wokalistka Żaneta Plotnik to finalistka konkursu Debiuty 2010 podczas 47. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Lider zespołu Arkadiusz Czyżewski, pracował między innymi 12 lat w orkiestrze symfonicznej w Bilbao w Hiszpanii. Uprawiają z powodzeniem różne gatunki muzyki zwanej jazzową, taneczną i rozrywkową. Są znani ze spontaniczności podczas swoich koncertów, niejednokrotnie zaskakują umiejętnością połączenia różnego rodzaju gatunków i stylów muzycznych. Charakterystyczne brzmienie elektrycznych skrzypiec, saksofonu i instrumentów klawiszowych oraz tradycyjnego kontrabasu i bębnów powoduje ciekawe zderzenie barw i niezapomniane wrażenia dźwięków.

Główny wieczór otwarcia restauracji Mare Monti odbędzie się w piątek 13. kwietnia o godz. 19.00. Przez cały weekend 14 i 15 kwietnia na menu à la carte wszystkim Gościom, którzy odwiedzą restaurację przysługuje rabat w wysokości 50%. Stoliki można rezerwować pod nr telefonu 18 20 22 350.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl