Rozmaitości
Poniedziałek, 3 września 2018 09:00

Łososińskie Święto Plonów (zdjęcia)

Mszą św. w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej rozpoczęło się dzisiaj Łososińskie Święto Plonów. Później, kolorowy korowód przeszedł ulicami na plac przed Centrum Kultury, gdzie zaplanowano część artystyczną imprezy. Nie zabrakło pięknych wieńców dożynkowych, występów zespołów regionalnych, degustacji lokalnych potraw i konkursów dla najmłodszych.
Na spotkanie z rolnikami i mieszkańcami gminy przybył m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

- Łososina Dolna to gmina słynąca z rolnictwa i sadownictwa. Wszystkim tym, którzy pracują na roli i w sadach, składam podziękowania za ich trud – mówił starosta Marek Pławiak. - Wasza praca pozwala nam wszystkim korzystać z dobrodziejstw natury. Cieszę się również, że w gminie Łososina Dolna kultywuje się tradycje związane ze zbiorem zbóż i płodów rolnych. Gratuluję samorządowi Łososiny, na czele z wójtem Stanisławem Golonką, tak udanej i pięknej imprezy oraz dbałości o nasze zwyczaje.

Wójt Stanisław Golonka tez dziękował rolnikom i podzielił się z nimi chlebem upieczonym przez starostów dożynek.

- Nasza gmina jest znana z sadów i upraw rolniczych – mówił wójt Stanisław Golonka. - Gospodarstwa rolne zajmują znaczną część powierzchni gminy. Dziękuję rolnikom i sadownikom, za to, że pomimo różnych przeciwności – nadal podejmują swoją ciężką pracę nie wymawiając się trudnymi warunkami pogodowymi czy niskimi cenami skupu. Jesteśmy ludźmi zaradnymi, mądrymi i pracowitymi. Dzisiaj, po okresie ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę – świętujmy więc!

Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć m.in. występ zespołu Jakubkowianie, wziąć udział w konkursie wieńca dożynkowego, który wygrała grupa z Tęgoborzy oraz w Śliwkowym Konkursie Kulinarnym. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Brzeźnioki, Słopnicki Zbyrcok i Podegrodzcy Chłopcy. Najmłodsi mieli do dyspozycji Myszkoland i grę w paintball oraz sporo smakołyków regionalnych.

Na zebranych czekał również występ Kabaretu PUK a gwiazdą wieczoru był zespół Ciupaga. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl