Rozmaitości
Wtorek, 25 kwietnia 2017 16:24

Łaźnia Nowa: Próba medialna do sztuki "Ostatnie zwierzęta" (zdjęcia)

Młoda reżyserka Magda Szpecht zaprasza w podróż do świata natury, na dotychczas najsłabiej zbadane przez teatr terytoria. Proponuje nam szukanie granic pomiędzy tym, co nazywamy naturą, a tajemniczym, niedostępnym królestwem, które unicestwiliśmy wiedzą i świadomością.
Wyposażeni w mapę będziemy mogli śledzić powiązania pomiędzy tematami i odkrywać nieznane ścieżki. Udamy się na spacer między przestrzeniami, które będą wytrącać nas z dotychczasowego postrzegania przyrodniczego i ewolucyjnego porządku. Będziemy pytać: czy my jako ludzie mamy rzeczywiście dostęp do świata przyrody? Czy możemy porozumieć się z innymi gatunkami? Jaka przestrzeń doświadczenia jawi się między ludźmi a nie-ludźmi? Czy zmiana paradygmatu antropocentrycznego jest możliwa w sferze doświadczenia? Jak będzie wyglądała nasza przyszłość na tej planecie?

Inspiracją dla poszukiwań Magdy Szpecht są utwory myślicieli wskazujących na konieczność zmiany języka w myśleniu o naturze: Donna Haraway i „When species meet”, Jacques Derrida i „The question of the animal”, Bruno Latour „Polityka natury”, Georgio Agamben „Otwarte. Człowiek i zwierzę”, jak również książki popularyzujące te nowe perspektywy: „Szóste wymieranie” Elizabeth Kolbert, „Chrapiący ptak” Berdna Heinricha, „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena, „The Forest Unseen” Davida G. Haskella.

Występują: Marcin Cecko Pawel Sakowicz Ramona Nagabczynska Zuza Golinska Ewa Nowakowska-Włodek Vala Tomasz Foltyn Izabela Warykiewicz Kuba Falkowski Konrad Hetel Wojtek Kubaty Gosia Golińska.

Premierowy spektakl odbędzie się 28 kwietnia, potem sztuka będzie grana 29 i 30.04 br

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Łaźnia Nowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl