Rozmaitości
Sobota, 22 czerwca 2013 01:16

Latające tace, szklanki i talerze… czyli V Ogólnopolski Bieg Kelnerów

Dziś w Wiśle, w samo południe, kelnerki i kelnerzy pobiegną w V Ogólnopolskim Biegu Kelnerów. Współczesne zawody są kontynuacją biegu, który został zainaugurowany w 1938r. w Wiśle.
Uczestnicy biegli wówczas na dystansie 3 km z tacą, na której ustawione były butelka oraz dwie szklanki wypełnione wodą. Za każde wylane 3 dm3 wody doliczano 2 punkty karne. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i ściągnęła tłumy widzów na całej trasie biegu.

Podobnie będzie i teraz – kilkadziesiąt młodych kelnerek i kelnerów pobiegnie podobną trasą. Na zwycięzcę tegorocznych zmagań czekają bardzo atrakcyjne nagrody

W biegu kelnerów mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni, którzy są uczniami lub absolwentami szkół gastronomicznych, byłymi lub obecnymi pracownikami restauracji i hoteli.

Główna nagroda to 1000 zł, szwajcarskie zegarki firmy DOXA, sprzęt elektroniczny oraz zestawy aromatycznych herbat i herbatek, ufundowane przez TEEKANNE Polska.

Oprócz emocji, jakie czekają na widzów biegu, przygotowano również wiele konkursów z nagrodami oraz degustację potraw kuchni wiślańskiej. A dla najmłodszych – także mini Bieg Kelnerski oraz gry i zabawy.

Osoby biorące udział w biegu muszą posiadać odpowiedni strój (panie białe bluzki i spódnice, panowie koszula, muszka, kamizelka lub marynarka, czarne spodnie, chustę kelnerską), ubezpieczenie NW, stan zdrowia pozwalający na udział w biegu kelnerów. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom tace kelnerskie oraz dodatkowe wyposażenie.

opr.s/

źródło: organizator

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl