Rozmaitości
Sobota, 11 maja 2019 19:22

Łabowa: dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

W Łabowej odbyła się konferencja „Współpraca podmiotów w lokalnym systemie ratowniczym gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców regionu”. Wziął w niej udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
Podczas spotkania powołano Honorowy Komitet Obchodów 100-lecia OSP Łabowa. Znaleźli się w nim m.in. posłowie Edward Siarka, Józef Leśniak i Arkadiusz Mularczyk, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny wojewódzki Patryk Wicher, szefowie służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców (Policja, Straż Pożarna, WOPR, GOPR, leśnicy, drogowcy), kierownik PCZK Ryszard Wąsowicz, szef OSP w Łabowej i oczywiście wójt gminy Marta Słaby.

- Bezpieczeństwo mieszkańców to dla mnie sprawa priorytetowa - mówiła pani wójt. - Zabiegam o budowę chodnika przy drodze krajowej numer 75. Obecnie trwają już prace przy dwóch jego odcinkach. Mam nadzieję, że w następnych latach powstaną kolejne metry chodnika, dzięki czemu uda się wyeliminować zagrożenie.

Wójt Marta Słaby mówiła również o prowadzeniu przez gminę akcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i szlakach turystycznych, których w gminie nie brakuje. Szefowie służb mówili o działaniach na terenie gminy Łabowa i Powiatu Nowosądeckiego i sposobach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Podczas spotkania, zaproszeni goście wręczyli medale i upominki dla kilkudziesięciu uczestników biegu „Strażacka setka” – do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież z gmin gminy Łabowa. Każde z nich zostało wyróżnione i docenione.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl