Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 28 października 2013 21:35

Kursy lawinowe Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu i TOPR

W ramach szóstego sezonu akcji odbędzie się osiem weekendowych szkoleń lawinowych, których bazą będzie Schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Udział w kursie prowadzonym przez doświadczonych ratowników TOPR to wyjątkowa okazja, by zdobyć wiedzę i umiejętności związane z oceną zagrożenia, planowaniem wyjść w góry i ratownictwem lawinowym.
Oprócz kursów podstawowych w nadchodzącym sezonie odbędą się także dwa szkolenia skiturowe i jedno szkolenie skialpinistyczne. W programie kursu skialpinistycznego znalazły się przede wszystkim zagadnienia związane z wykorzystaniem podstawowego sprzętu alpinistycznego do asekuracji w stromym i trudnym technicznie terenie lub sytuacjach awaryjnych. Kursy skiturowe to trwające 3 dni wycieczki narciarskie pomiędzy tatrzańskimi schroniskami. Wstępnie planowane są przejścia na trasach Hala Kondratowa - Ornak i Murowaniec - Pięć Stawów.

Nowością będą dwa jednodniowe szkolenia w Centrum Lawinowym na Kalatówkach. Uczestnicy tych szkoleń będą mieli okazję zapoznać się z obsługą sprzętu lawinowego oraz podstawowymi zasadami prowadzenia akcji ratowniczych.

Szczegóły na www.kursylawinowe.pl

s/ zdj. Grzegorz Kurczap
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl