WSB
Rozmaitości
Środa, 30 lipca 2014 20:12

Kulturalna Stolica Podhala w sierpniu

Dziewiąty już rok w Nowym Targu rozbrzmiewa latem muzyka organowa pod nazwą "Letnie Koncerty Organowe ". Koncerty organizowane przez Urząd Miasta przyciągają do kościoła św. Katarzyny miłośników muzyki, którzy mają możliwość posłuchania muzyki organowej skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku oraz kompozytorów współczesnych.
W Nowym Targu gościło wielu znakomitych muzyków z Polski. Koncerty często urozmaicane są wykonywaniem wspólnych utworów z towarzyszeniem innych instrumentów, w tym skrzypiec, wiolonczeli, trąbki, jak również utworów wokalnych wykonywanych przez solistów . W dwa sierpniowe niedzielne wieczory czekają na Państwa kolejni artyści i muzyka organowa.

Muzeum Podhalańskie zaprasza w sierpniu na wystawę poświęconą życiu i twórczości Wiktora Ignacego Gutowskiego. Gutowski był nauczycielem rysunków w nowotarskim Gimnazjum, artysta plastyk, żołnierz Legionów, uczestnik walk w obronie Lwowa, podczas II Wojny Światowej dwukrotnie więziony w zakopiańskim więzieniu „Palace”. Z tego czasu pochodzi jego dziennik, którego wyjątki pojawią się na wystawie.

W ramach projektu Promesa MOK Nowotarski Klub Fantastyki w dniach 9-10 sierpnia (sobota-niedziela) zaprasza na już V Nowotarskie Dni Fantastyki. Z racji okrągłej rocznicy tym razem organizatorzy wprowadzać będą wszystkich chętnych w świat fantastyki przez dwa dni. A znajdzie tam coś dla siebie każdy – i prawdziwy geek fantastyki, i najmłodsi, i ci którzy dopiero chcą połknąć bakcyl na fantastykę. Zapraszamy na:
Turnieje: Neuroshima Hex, Carcassonne, Jungle Speed, Szermierki, 20 Pytań;
Konkursy: Filmowy, Postaciowy, Wiedzy o cRPG, Wiedzy o Star Wars, Muzyczny, Aktorski, Muzyki z Gier, Wiedzy Marvel&DC, Quiz o LoL;
Prelekcje: choćby Crowdfundingu, RPG dla Zielonych, Kilka słów o MMO, Brytyjskie Seriale…;
Blok dla najmłodszych: NDF czyta dzieciom i Konkurs Rzutu Zwierzołakiem; Games Room, Console Room, Battle Room, Arena i Szkoła Wojowników; a to jeszcze nie wszystko!

Przypominamy, że w ramach „Wakacji w Mieście” na dzieci czekają :ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, park linowy, zajęcia jiu-jitsu, warsztaty z robotyki oraz zajęcia wokalne.

A na zakończenie wakacji XIV Jarmark Podhalański. Mamy dla Państwa 3 dni pełne atrakcji.

Scenę z licznymi występami zespołów regionalnych, Bajdokiem dla dzieci i wieczornymi koncertami gwiazd. Strefę dla Rodziny z bogatym programem już dla dzieciaków 2-3 letnich oraz oczywiście dla tych starszych przedszkolno- szkolnych; Skansen plenerowy na rynku w okolicach kapliczki św. Jana Kantego. Ekspozycja ze zbiorów MOK, Muzeum Podhalańskiego przygotowana będzie z rozmaitych zabytkowych sprzętów. Zwiedzający zobaczą jakimi narzędziami posługiwali się dawniej mieszkańcy Podhala pracując w gospodarstwie i na roli, w skansenie zaplanowano pokazy twórców ludowych na żywo i występy zespołów regionalnych; Strefę sportową dla rozruszania z crossfitem, piłkarzami, trialem i snowboardem; Kulinaria z góralskimi przysmakami oraz niedzielną deserową kuchnią dla dzieciaków; Miejsce na e-sport, czyli rozgrywki komputerowe; Plenerową wystawę „Nowotarskie jarmarki”; będzie również możliwość oddania krwi w akcji „Kropla do kropli”; i oczywiście nie może zabraknąć stoiska handlowych. Bądźcie Państwo z nami!

Serdecznie pozdrawiam
Barbara Pachniowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl