Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:20

Księga lasu – spektakl dla dzieci w ramach 12 edycji Nocy Teatrów (zdjęcia)

KRAKÓW. W Noc Teatrów nie zapomniano także o najmłodszych widzach. I tak w Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" została przedstawiona sztuka "Księga lasu".
W pięknym starym lesie, zamieszkiwanym przez Pszczoły, Motylka, Pająka, Zaskrońca, a nawet leśne Echo, pojawia się zagrażająca jego mieszkańcom choroba. Na ratunek przybywa dzielny Drwal, który postanawia uratować las. Ta opowieść o przyjaźni, lojalności oraz walce dobra ze złem to także swoista bajkowa lekcja ekologii.

Celem tej muzycznej baśni, przedstawionej w atrakcyjnej, interaktywnej formie, jest przekazanie dziecięcej publiczności wartości, które nadają życiu harmonię i sens. Dzieci i ich opiekunowie śledzą przygody dzielnego Drwala, który postanawia przywrócić głos choremu leśnemu Echu i w tym zdobyć trzy czarodziejskie kwiaty, w których zaklęte są trzy czarodziejskie słowa. Aby Echo odzyskało głos, a las siły witalne, słowa te muszą zostać zapamiętane przez dzieci i powtórzone wspólnie przez publiczność.

Studio Teatralne „Scena Na Scenie” działa w ramach Stowarzyszenia Na Scenie, które współpracuje z krakowskim oddziałem ZASP.

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Graniczewski
Muzyka: Jan Hnatowicz
Scenografia i kostiumy: Bożena Pędziwiatr
Wykonawcy: Lidia Bogaczówna, Anna Lenczewska, Justyna Orzechowska, Bożena Zawiślak-Dolny, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Jacek Milczanowaki

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl