Rozmaitości
Wtorek, 4 października 2016 14:12

Kryniczanie głosują w sprawie budżetu obywatelskiego

Po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. Od 30 września br. trwa głosowanie na zadania zgłoszone w ramach I edycji budżetu obywatelskiego Krynicy-Zdroju. Mieszkańcy mogą głosować na jeden dowolny projekt spośród 15 zakwalifikowanych do głosowania.
Wśród pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców znalazły się m.in. projekty remontu infrastruktury miejskiej, montażu przyrządów do ćwiczeń ruchowych, placów zabaw czy propozycje zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców Krynicy.

Opisy projektów znajdują się na stronie Gminy: www.krynica-zdroj.pl

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy zameldowani mieszkańcy Krynicy-Zdroju, którzy ukończyli 16 lat. Głos można oddać osobiście wypełniając kartę do głosowania w dowolnym punkcie do głosowania: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, Centrum Informacji Turystycznej, Biblioteka Publiczna lub Kino Cyfrowe.

Kartę można pobrać także ze strony gminnej www.krynica-zdroj.pl i wypełnioną przesłać listownie na adres Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 7, 33-380 Krynica-Zdrój.

Trzecim sposobem oddania głosu jest głosowanie internetowe przez stronę: wspoldecydujemy.pl/gmina-krynica-zdroj
Głosowanie zakończy się 14 października. Ostateczne wyniki głosowania poznamy 22 października.

Budżet obywatelski jest możliwością zaangażowania się mieszkańców w proces decydowania o lokalnych wydatkach i pozwala obywatelom na realizację własnych pomysłów. W roku 2017 budżet obywatelski Krynicy-Zdroju wyniesie 200 000 zł.

opr.s/

źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl