Rozmaitości
Środa, 30 maja 2018 10:56

Królestwo Baśni w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Dawno, dawno temu… albo inaczej Za górami za lasami… wiele bajek zaczyna się w ten sposób, ale tym razem zaczniemy inaczej, bo nie tak dawno i nie tak daleko - już 3 czerwca 2018r. w niedzielne południe o godz. 12.00 w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej zostanie otwarta niezwykła wystawa pod tytułem „Królestwo Baśni” przygotowana przez Fundację Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej z Nowego Sącza.
Wystawa z okazji Dnia Dziecka będzie prezentować kolekcję książek z bajkami i baśniami z całego świata oraz kostiumy wykonane w pracowni Maymerlin. Dzieciom ta ekspozycja pozwoli w niezwykły sposób przeżyć pierwsze spotkanie z bajkowym światem, skrytym na stronicach książek i w barwnych ilustracjach. „Królestwo Baśni” pozwoli przenieść się do zaczarowanego świata, gdzie wszystko się może zdarzyć - gdzie skrzynie skrywają zdumiewające skarby, po morzach grasują groźni piraci, zimą panuje Królowa o sercu z lodu, w krainie za króliczą norą mieszka zwariowany kapelusznik, a w głębi lasu czai się w lukrowanej chatce zła Baba Jaga. Pomimo, że wystawa jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych to również dorośli będą mogli dzięki niej wyruszyć we wspomnieniach do świata dziecięcych zabaw i przygód, kiedy to za każdym drzewem mógł się kryć smok, a patyk być mieczem walecznego rycerza.

Dodatkową atrakcją niedzielnego otwarcia wystawy będą darmowe cogodzinne projekcje bajek na starych slajdach przy pomocy rzutnika „ANIA”, co pozwoli dzieciom poznać technikę wyświetlania bajek z czasów dzieciństwa ich rodziców i dziadków oraz poznać przygody m.in. Pchły Szachrajki stworzonej przez Jana Brzechwę.

Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do przeżycia niezwykłej przygody w „Królestwie Baśni” w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

Ekspozycja od 3 do 30 czerwca 2018r. będzie udostępniana nieodpłatnie dla dzieci zwłaszcza wychowanków przedszkoli i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i opiekunów. Także w okresie prezentacji wystawy, czyli od 3 czerwca do 15 sierpnia br. proponujemy dla zorganizowanych grup pokazy wybranych polskich baśni na slajdach, przy użyciu zabytkowego rzutnika.

źródło: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl