Rozmaitości
Wtorek, 26 lutego 2019 15:00

Krakowskie pogotowie na medal

Dwa zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajęły pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji międzynarodowej i generalnej w IV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy.
Pierwsze miejsce wywalczyli Mariusz Andrzejczak, Kamil Miodek i Krzysztof Troczyński, a zaraz za nimi uplasowali się Marek Grabowski, Mieszko Jaglarz i Paweł Łukasiewicz. Zawody przeprowadzono w Krzemieńcu (21-23.02), rywalizowało 26 załóg z Ukrainy, Polski i Litwy.

Uczestnicy musieli poradzić sobie z dziewięcioma zadaniami m.in. testem teoretycznym oraz praktycznym sprawdzianem umiejętności prowadzenia ambulansu. W tym czasie pozostali członkowie zespołów wykonywali podstawowe zadania resuscytacyjne z zawiązanymi oczami lub związanymi rękami. Nie zabrakło zadania kondycyjnego, biegu na 3,5 kilometra ze sprzętem.

Zadanie masowe polegało na przeprowadzeniu triażu na dyskotece, w zaciemnionej sali z włączonym stroboskopem, wśród ogarniętego paniką tłumu. Zespoły ćwiczyły także udzielanie pomocy pacjentowi z hipoglikemią, mężczyźnie, który topił się w basenie, a także maltretowanemu przez rodziców niemowlęciu.

źródło: Biuro Prasowe UMWM/ Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl